ورود رئیس جمهوری افغانستان به ایران برای یک دیدار رسمی

پرس تی وی,ایران,آسیا,افغانستان,حامد کرزای,کرزای,حسن روحانی

همشهری آنلاین: حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان در راس یک هیات بلندپایه و بحث در مورد مسایل کلیدی دوجانبه و منطقه‌ای با مقامات ارشد ایرانی وارد تهران شده است.

جهان > آسیا- همشهری آنلاین:
حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان در راس یک هیات بلندپایه و بحث در مورد مسایل کلیدی دوجانبه و منطقه‌ای با مقامات ارشد ایرانی وارد تهران شده است.

به گزارش پرس تی وی، کرزای، صبح روز یکشنبه، وارد فرودگاه مهرآباد شد و مورد استقبال محمد شریعتمداری، معاون رئیس جمهوری ایران قرار گرفت.

رئیس جمهوری افغانستان را که برای یک دیدار یک روزه به ایران آمده است، دادفر سپنتا، رئیس شورای امنیت ملی افغانستان، ضرار احمد مقبل عثمانی، وزیر خارجه، یحیی معروفی، مشاور وزیر خارجه افغانستان، عبدالکریم خرم، رئیس دفتر ریاست جمهوری افغانستان و ایمل فیضی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان همراهی می‌کنند.

کرزی در کاخ سعدآباد در شمال تهران مورد استقابل رسمی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران قرار گرفت، جایی که دو رئیس جمهور قرار است دیدار خود را در آنجا برگزار کنند.

رئیس جمهوری افغانستان، همچنین قصد دارد با وزیر خارجه ایران، نشستی داشته باشد.

بحث در مورد مسایل مهم دوجانبه، راه‌های گسترش روابط دوجانبه و مسایل مهم بین‌المللی و منطقه‌ای، در صدر دستور کار سفر کرزی به ایران است.

کرزی در ماه اوت نیز برای شرکت در مراسم تحلیف روحانی به ایران سفر کرده بود.