روزنامه «الوطن» گزارش داد:

ارتش سوریه كنترل «النبک» را به دست گرفت

سیاسی

ارتش سوریه کنترل النبک را به طور کامل از گروه‌های مسلح بازپس گرفت و در حال حاضر در حال پاک‌سازی این شهر از بقایای تروریست‌ها است.

نیروهای ارتش سوریه در منطقه استراتژیک «القلمون» در شمال شرق دمشق پیشروی جدیدی انجام دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مخالفان سوری اعلام کردند که ارتش سوریه با حمایت نیروهای دفاع ملی سوریه توانست پس از درگیری‌های شدیدی با گروه‌های مسلح در القلمون پیشروی جدیدی انجام دهد.

مخالفان افزودند که ارتش پس از وارد آوردن ضربات سنگین به گروه‌های تروریستی «جبهه النصره» و «داعش» و دیگر گروه‌های مسلح در شهر «النبک» بخش‌های جدیدی از این شهر را به کنترل خود درآرود.

در همین حال، روزنامه الوطن سوریه نیز در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد که ارتش سوریه به جنگ علیه تروریسم در القلمون ادامه داده و ضربات مهلکی به تروریست‌ها وارد كرده و چندین انبار سلاح را ضبط کرد.

الوطن به نقل از یکی از ساکنان شهر «دیر العطیه» در نزدیکی النبک تاکید کرد که ارتش سوریه کنترل النبک را به طور کامل از گروه‌های مسلح بازپس گرفت و در حال حاضر در حال پاک‌سازی این شهر از بقایای تروریست‌ها است.

بنا بر این گزارش، شهر النبک، دیر العطیه و قاره در یک خط و در بزرگراه حمص - دمش واقع شده‌اند. این بزرگراه از ۲۰ روز پیش به علت درگیری ارتش با گروه‌های مسلح بسته شده است. ارتش سوریه ۱۹ ماه نوامبر کنترل قاره را از گروه‌های مسلح بازپس گرفت و پس از آن دیر العطیه را نیز که گروه‌های مسلح به سمت آن فرار کرده بودند، آزاد کرد.

کد N10010