ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش در بندر بمبئی پهلو گرفت

سیاست داخلی

ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش در طول مسیر ضمن اعلام آمادگی برای پاسخ به درخواست کمک یک فروند کشتی تجاری پاکستانی، یک کشتی لیبریایی را که عازم بندر فوجیره امارات بود را از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش صبح روز پنج‌شنبه در بندر بمبئی کشور هندوستان پهلو گرفت.

به گزارش ایلنا، دریاداردوم سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: ناوگروه بیست و هشتم این نیرو متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز، ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس، زیردریایی فوق سنگین یونس و یک فروند بالگرد 212 صبح امروز پس از طی سه هزار کیلومتر در بندر بمبئی کشور هندوستان پهلو گرفت.

وی هدف از اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش به آب‌های آزاد و بین المللی را علاوه بر تآمین امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی، اعلام پیام صلح و دوستی به کشورهای منطقه عنوان کرد و افزود: این اولین حضور زیردریایی فوق سنگین یونس در آب‌های شرق اقیانوس هند و بندر بمبئی کشور هندوستان محسوب می‌شود.

دریاداردوم جره، حضور زیرسطحی‌ها در آب‌های بین‌المللی را نشانه اقتدار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: نیروی دریایی امروزه به معنای واقعی کلمه به یک نیروی راهبردی تبدیل شده است و جوانان و کارکنان متخصص و ولایتمدار این نیرو با پشتکار و تلاش مضاعف، نیروی دریایی را به این مرحله رسانده‌اند، چراکه زیردریایی‌ها از بالاترین سطح فناوری و پیچیده‌ترین تجهیزات نظامی روز دنیا برخوردارند و آشنایی با علم این تجهیزات فقط در انحصار چند کشور است، و از اینجا اهمیت حضور زیردریایی‌ها در آب‌های آزاد مشخص می‌شود.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با تأکید بر این‌که «تأمین امنیت اقیانوس هند فقط با همکاری کشورهای حاشیه این اقیانوس امکان پذیر است» تصریح کرد: ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش در طول مسیر ضمن اعلام آمادگی برای پاسخ به درخواست کمک یک فروند کشتی تجاری پاکستانی، یک کشتی لیبریایی را که عازم بندر فوجیره امارات بود را از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

وی در پایان مدت زمان حضور ناوگروه بیست و هشتم در بندر بمبئی کشور هندوستان را سه روز اعلام کرد و گفت: در طول این مدت برنامه‌های متنوعی از جمله بازدید فرماندهان نیروی دریایی هندوستان از ناوگروه ایران، دیدار طرفین و برگزاری مسابقات ورزشی مختلف بین کارکنان ناوگروه و نیروی دریایی هندوستان پیش بینی شده است.

کد N8164