با حضور در روستای امیر آباد؛

رئیس‌جمهور دستور تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده را داد

دولت

رئیس‌جمهور به مسئولان دستور داد تا پیگیری‌های لازم جهت تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده را انجام دهند.

رییس‌جمهور با حضور در روستای امیرآباد از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر، از نزدیک با زلزله‌زدگان این منطقه دیدار کرد و جویای احوال آنان شد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ظهر امروز(9 آذر) در جریان سفر به استان بوشهر در میان استقبال پرشور اهالی روستای امیرآباد، وارد این منطقه زلزله‌زده شد و در فضایی صمیمی از آسیب‌دیدگان و بازماندگان این حادثه احوالپرسی و دلجویی کرد.

روحانی همچنین با حضور در منزل یکی از روستائیان، با آن‌ها به گفت‌وگو پرداخت و از جزئیات روند امدادرسانی‌ها و چگونگی بازسازی این منطقه اطلاع حاصل کرد.

رئیس‌جمهور به مسئولان ذیربط دستور داد تا پیگیری‌های لازم جهت تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده را انجام دهند.

روحانی در جمع پرشور اهالی روستای زلزله‌زده امیرآباد گفت: امروز خدمت شما مردم رسیدم تا سلام‌های گرم رهبر معظم انقلاب را به شما ابلاغ کنم و بگویم که دولت می‌کوشد تا هرچه سریع‌تر مشکلات ناشی از زلزله رفع شود.

رئیس‌جمهور گفت: اگرچه با عنایات خدای متعال خسارت‌ها سنگین نبوده، اما همین که چند نفر از هموطنان عزیزمان در این زلزله جان خود را از دست دادند، همه ملت را متأسف و متأثر کرده است.

وی تاکید کرد: دولت برای همه مناطق آسیب‌دیده از زلزله و برطرف کردن خسارت‌ها در زمان بسیار کوتاه برنامه‌ریزی خواهد کرد.

رئیس‌جمهور گفت: از رییس بنیاد مسکن خواسته‌ام، رسیدگی به پرونده همه منازلی که در این زلزله خسارت دیده و باید بازسازی شوند را، ظرف ۲۰ روز آینده انجام دهد.

روحانی که با استفاده از یک بلندگوی دستی با مردم این روستا سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: بودجه لازم برای بازسازی تأسیسات و معابر عمومی تخصیص یافته و منابعی که باید از آن‌ها در جهت کمک به زلزله‌زدگان در قالب وام‌های بلاعوض و بلندمدت استفاده شود نیز تعیین شده و به لطف خدا همه کار‌ها در کوتاه مدت به انجام خواهد رسید.

رئیس‌جمهور با اشاره به عیادت خود از مجروحین این زلزله در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات درمانی صورت گرفته برای مجروحین و آسیب‌دیدگان، از همه مسئولین و کسانی که از مراحل اولیه این حادثه به کمک و امداد مردم شتافته‌اند، بویژه نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و هلال احمر تقدیر و تشکر کرد.

روحانی در پایان از خداوند متعال برای بازماندگان این حادثه صبر و اجر و برای آسیب‌دیدگان و مجروحین شفای عاجل مسألت کرد و گفت: بازسازی و رفع مشکلات این منطقه نیازمند یاری و تلاش مردم منطقه بوده و دولت نیز تا پایان به وظایف خود در قبال مردم به خوبی عمل خواهد کرد.

کد N3841