احمدالاسیر از لبنان فرار کرد

فارس نوشت:

منابع خبری فاش کردند که احمد الاسیر شیخ سلفی فراری از لبنان در شهرک النبک در منطقه مرزی القلمون سوریه به سر می‌برد.
به گزارش خبرگزاری آسیا، برخی اطلاعات نشان می دهد احمد الاسیر شیخ سلفی تندرو بعد از سرکوب گروه طرفدارش در شهر صیدا به اردوگاه عین الحلوه در نزدیک این شهر فرار کرده بود، حدود یک ماه است که از این اردوگاه به شهرک النبک در منطقه مرزی القلمون سوریه رفته است.

منطقه راهبردی القلمون درحال حاضر شاهد عملیات گسترده ارتش سوریه علیه گروههای مسلح است.

این اطلاعات حاکی است: اردوگاه پناهندگان فلسطینی عین الحلوه خصوصا محله الطواری شاهد روند بی سابقه جذب نیرو برای پیوستن به گروههای مسلح در سوریه است و تماس های برخی از طرفداران احمد الاسیر از داخل اردوگاه عین الحلوه تایید می کند که وی به شهرک النبک رفته است.

برپایه این گزارش، همه نیروهای جذب شده در اردوگاه عین الحلوه در جرگه دو گروه جبهه النصره و گردان های عبد الله عزام قرار گرفته اند که هر دو به شکل های مختلف وابسته به القاعده  هستند.

این اطلاعات به حضور شمار زیادی از افراد تروریست در اردوگاه عین الحلوه اشاره دارد. براساس این اطلاعات، تنها از یک هفته پیش 70 عضو گروههای تکفیری که اکثرا نوجوان هستند، وارد این اردوگاه شده اند.

احمد الاسیر شیخ سلفی تندرو و گروه مسلح او تاکنون چند بار در شهر صیدا اغتشاش و ناامنی ایجاد کردند که در آخرین مورد چند سرباز ارتش لبنان را به قتل رسانده و درپی آن فراری شدند.

پیش از این اخباری منتشر شد که دو عامل انتحاری انفجار اخیر مقابل سفارت ایران در لبنان از نزدیکان الاسیر بوده اند.

عربستان سعودی تاکنون به طور رسمی حمایت مالی و تسلیحاتی خود را از گروههای سلفی تندرو در سوریه اعلام کرده است.

52261

کد N3302