شمار تلفات انفجارهای عراق به 46 نفر رسید

آفریقا و خاورمیانه

انفجارهای روز گذشته در مناطق مختلف عراق دست کم 46 کشته و 71 مجروح داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، گزارش ها از افزایش تلفات حملات تروریستی روز چهارشنبه در مناطق مختلف عراق حکایت دارد. بر این اساس در انفجار انتحاری در یک مراسم عزاداری در غرب بغداد دست کم 30 نفر کشته شده اند. در این عملیات یک عامل انتحاری بمب همراه خود را در جریان یک مراسم عزاداری در منطقه ابوغریب منفجر کرد.

این در حالی است که پلیس عراق از احتمال افزایش شمار قربانیان این حمله خبر می دهد. در غرب عراق نیز انفجار خودروی بمب گذاری شده در خارج از مقر پلیس در حبانیه واقع در شرق استان رمادی خساراتی را بر جای گذاشت. بلافاصله پس از این انفجار دو عامل انتحاری در حالی که برای ورود به مقر پلیس تلاش می کردند، جلیقه های انفجاری خود را منفجر کرده و موجب کشته شدن دست کم 4 پلیس و مجروح شدن 12 نفر از آنان شدند.

همچنین حمله مشابهی به مقر پلیس در شمال غرب استان رمادی سه کشته و 8 مجروح به جا گذاشت. در همین حال انفجار بمبی کنار جاده ای در مسیر خودرو نیروهای امنیتی در شهر قایم واقع در منطقه مرزی عراق و سوریه دو نیروی امنیتی مجروح شدند.

گفتنی است حملات تروریستی عراق تنها طی ماههای ژانویه تا اکتبر 2013 حدود 7 هزار کشته و بیش از 16 هزار مجروح بر جای گذاشته است.