سردار دهقان مطرح کرد:

آمادگی وزارت دفاع برای پشتیبانی از نیروی دریایی ارتش در رسیدن به یک تراز جهانی

حسین دهقان,وزارت دفاع,امنیت

همشهری آنلاین: وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع آمادگی دارد همچون گذشته، نیروی دریایی راهبردی ارتش را در رسیدن به یک تراز جهانی جهت حضور در آب‌های سرزمینی و آزاد یاری و پشتیبانی کند.

دفاع > امنیت- همشهری آنلاین:
وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع آمادگی دارد همچون گذشته، نیروی دریایی راهبردی ارتش را در رسیدن به یک تراز جهانی جهت حضور در آب‌های سرزمینی و آزاد یاری و پشتیبانی کند.

به گزارش تسنیم به نقل از اداره‌کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در آستانه هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی، ضمن گرامیداشت هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر حضور پرقدرت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین‌المللی و صیانت از حمل و نقل دریایی، گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان داده از عناصر اصلی تامین‌کننده امنیت خلیج‌ فارس و دریای عمان است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "هدف نیروی دریایی ساماندهی نیروی نظامی در تراز ملت و آرمان‌های نظام اسلامی است " خاطرنشان کرد: وزارت دفاع آمادگی دارد همچون گذشته، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در رسیدن به یک تراز جهانی جهت حضور در آب‌های سرزمینی و آزاد یاری و پشتیبانی کند.

وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع به منظور پشتیبانی همه‌جانبه از نیروهای دریایی ارتش و سپاه با ایجاد سازمان صنایع دریایی، سرمایه‌گذاری‌های بسیار خوبی در این حوزه انجام داده است و بحمدالله امروز در شرایطی است که قادر است به نحو مطلوب، نیازمندی‌های آنان را تامین کند.

وی افزود: طراحی و ساخت انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی، سبک، نیمه سنگین و سنگین، نظیر ناوچه‌های موشک‌انداز ذوالفقار، ناوشکن پیشرفته جماران 2، زیردریایی السابحات، قائم، میدجت و غدیر، هواناو در کلاس‌های مختلف، قایق‌های پرنده در کلاس‌های مختلف، حوضچه‌های شناور در تناژهای مختلف، بخشی از پشتیبانی‌های وزارت دفاع در این حوزه به شمار می‌رود.

وزیر دفاع طراحی و ساخت نخستین زیردریایی نیمه‌سنگین کشور با نام فاتح را از دیگر اقدامات وزارت دفاع در این حوزه برشمرد و افزود: با الحاق این زیردریایی پیشرفته در آینده به ناوگان ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزارت دفاع گام دیگری در توسعه توان عملیاتی این نیروی راهبردی برخواهد داشت.

سردار دهقان با ستودن رشادت‌های دریادلان نیروی دریایی در انهدام و محبوس کردن توان دریایی دشمن در جنگ تحمیلی، افزود: ایجاد و برقراری امنیت در خلیج‌فارس و دریای عمان جهت مبادلات تجاری کشتی‌ها و نفت‌کش‌ها و تعامل با سایر کشورها از جمله تلاش‌های نیروی دریایی در دوران دفاع‌مقدس است.

سردار دهقان با اشاره به اهمیت فوق‌العاده دریا و منابع دریایی کشورمان، تاکید کرد: فعال کردن ظرفیت‌های کشور در این حوزه می‌تواند در شکل‌گیری حماسه اقتصادی بسیار تعیین کننده باشد و نیروی دریایی قطعاً در این در این حوزه نیز تاثیرگذار است.

وزیر دفاع در پایان با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر و فداکار این نیرو هفتم آذر، روز نیروی دریایی را به فرمانده معظم کل قوا و دریادلان نیروی پرافتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح و ملت شریف ایران تبریک گفت.