کشور سنگاپور با توجه به موقعيت ويژه از لحاظ جغرافيايى و با توجه به شهرت و معروفيت کسب شده، در زمينه‌هاى تجارى و اقتصادي، در سطح بين‌المللى جايگاه ويژه‌اى به‌دست آورده است.


سنگاپور از لحاظ بخش خدمات و بازرگانى و ارائه آنها، با توجه به حجم مبادلات تجارى انجام شده، بسيار فعال و کارا است. بخش خدمات بازرگاني، حدود ۳۰% از (GDP) اين کشور را شامل مى‌شود و اين نشان‌دهندهٔ قدرت بالاى سنگاپور در امور مرتبط با خدمات است که مهم‌ترين شاخه‌هاى آن را مى‌توان در موارد ذيل خلاصه کرد:


۱. خدمات بيمه

۲. خدمات حمل و نقل و ارتباطات

۳. خدمات توريسم

۴. خدمات مالى و بانکي

۵. خدمات فني


کشور سنگاپور با توجه به اينکه پايگاه سازماندهى فعاليت‌هاى اقتصادى بسيارى از شرکت‌هاى خارجى است که از اين کشور جهت هدايت امور مرتبط خود با آسيا استفاده مى‌کنند، نقش بسيار زيادى را در تهيه و ارائهٔ انواع خدمات به اين شرکت‌ها دارد. اکثر شرکت‌هاى چندمليتى از سنگاپور به‌عنوان پايانه‌اى براى دسترسى به بازارهاى آسيا خصوصاً آسياى جنوب شرق استفاده مى‌کنند و اين خصوصيت باعث جذب شرکت‌هاى خارجى بسيارى به‌همراه سرمايه‌هاى کلان آنها به بخش‌هاى مختلف سنگاپور گرديده است.


تجارت خدمات جهانى در سال ۹۶، در حدود ۴/۱ تريليون دلار تخمين زده مى‌شود که در حقيقت ۱/۲۰% از کل تجارت جهانى را شامل مى‌شود که بسيارى از آنها در مهم‌ترين مراکز مالى آسيا که عبارتند از: توکيو، هنگ‌کنگ، سنگاپور و سيدنى استراليا انجام مى‌گيرد، که از ميان آنها سنگاپور و هنگ‌کنگ مهم‌ترين مراکز خدمات مالى منطقه‌ هستند.


سنگاپور جهت هر چه بيشتر بهره‌بردن از صدور انواع خدمات، کمپانى‌هاى خارجى را به انجام فعاليت‌هاى اقتصادى خود در داخل سنگاپور تشويق و ترغيب مى‌نمايد و تسهيلات فراوانى در اختيار آنها مى‌گذارد.