آفتاب

آبشار كبودوال، مكانی زيبا در ايران زمينآبشار كبودوال در 5 كيلومتري جنوب شهر علي آباد در محل تفرجگاه عمومي شهر واقع شده است. آبشار كبودوال اين تفرجگاه با داشتن امكاناتي براي جلب توريست از نقاط مهم تفريحي استان گلستان محسوب مي شود.

آبشار كبودوال كه از چشمه هاي جنوبي تشكيل گرديده در عمق دره اي كه جنگل انبوهي آن را پوشانده واقع گرديده، آب آن زلال و شفاف بوده، زمزمه حركت آب در فضاي آرام و سكوت جنگل، بهترين وسيله تسكين و آرامش انسان است.آب اين رودخانه و آبشار قابليت شرب دارد و در مسير آبشار، سكوها و چادرهاي انفرادي و گروهي به تعداد كافي و مناسب نصب شده است. آلاچيقها و مسيرهاي دسترسي نيز تعبيه شده اند.
هم اكنون اين منطقه در تابستان به ويژه در ايام تعطيل، علاقمندان به طبيعت را به خود جذب مي نمايد. آبشار كبودوال در ايام گذشته هم بدون هيچ گونه امكانات تفريحي، مورد استفاده علاقمندان از نقاط مختلف بوده و در مجموع در زمره بهترين نقاط تفريحي استان گلستان مي باشد. در صورت تامين تجهيزات و تاسيسات و رعايت كامل ملاحظات زيست محيطي كه تاكنون بخش اعظم آن مهيا گرديده قادر به جلب و جذب علاقمندان بسياري از سطح كشور خواهد شد.

بیتوته
وبگردی