یک عضو تندروی پارلمان رژیم صهیونیستی ضمن درخواست از دولت عبری برای تعطیل کردن صنایع نظامی این رژیم اعتراف کرد که تل‌آویو در تمامی حوادث مربوط به ترویج کشت و کشتار در سراسر جهان دست دارد و به قیمت این کشتارها و تخریب‌ها سعی در تحقق منافع ملی خود را دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه عبری زبان‌ معاریو، به رغم اینکه اقتصاد رژیم صهیونیستی تا حد زیادی به صادرات و فروش سلاح‌های کشتار جمعی و تبادل مهارت‌های نظامی با گروه‌های شورشی آفریقا و دیگر مناطق درگیر جهان وابسته است، اما صرف اینکه میخائیل بن آری از افراد جریان راست‌گرای افراطی "اسرائیل" چنین اظهاراتی را بیان کرده است، یک اقدام "شوک آور" است.

معاریو نوشت که این اظهارات بن آری در قالب یک نوار ویدیوئی بر روی "یوتیوب" قرار گرفته و به زبان انگلیسی هم ترجمه شده است.

بن آری در این اظهارات خود می‌گوید: مساله دردناک برای دولت عبری این است که به زرادخانه تسلیحاتی تبدیل شده است.

وی می‌افزاید: اگر من نخست وزیر دولت عبری بودم، از صادرات سلاح از "اسرائیل" جلوگیری می‌کردم و حتی اجازه صادرات یک پوکه فشنگ را هم چه در راستای اهداف جنگ افروزانه و چه در راستای اهداف صلح طلبانه نمی‌دادم.

این عضو کنست رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح می‌كند: صنایع نظامی اسرائیل و صادرات سلاح عامل اصلی کشت و کشتار و جنگ‌ها در سراسر جهان هستند و چه بسا، مواردی که ما در راستای اهداف صلح طلبانه اقدام به صادرات سلاح کرده‌ایم، اما این اقدام منجر به جنایت و کشتار شده است و حوادث آفریقا و جنگ ایران و عراق از جمله آنهاست. واقعیت این است که ما به خاطر پول افراد زیادی را به کشتن داده‌ایم و این مساله از نظر هیچ دولت یهودی قابل قبول نیست.

بن آری در همین نوار ویدیوئی سران و مقامات رژیم اشغالگر قدس را به "دو رویی" متهم می‌کند و می‌گوید: آنها در عین حالی که از صلح و سازش دم می‌زنند، سعی در توسعه صنایع نظامی دارند و این در حالی است که دولت عبری باید نقش "روشنگر جهانی" را ایفا نموده و جهانیان را به توقف جنگ و کشت و کشتار تشویق کند.

وی افزود: صنایع نظامی جزو بهترین صنایع در اسرائیل هستند و هر کس اندک اطلاعی از تاریخ داشته باشد و بداند که این سلاح‌های اسرائیلی کجا می‌روند، از حجم خطر آگاه می‌شود، اما بر روی همه این واقعیت‌ها سرپوش گذاشته شده است.

بن آری در واکنش به انتشار این نوار ویدیوئی اظهار داشت که وی از این واقعیت اظهار شرم می‌کند که تولید سلاح یکی از صنایع صادراتی رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهد و این مساله به هیچ وجه قابل قبول نیست که ملت یهود نقش صادر کننده صنایع کشتار جمعی را ایفا کند.