به دنبال بازپخش سریال «مدرسه مادربزرگ‌ها»، الهام پاوه‌نژاد كه ۱۵ سال قبل نقش «معلم» این سریال را در كنار پیشكسوتانی چون پری امیرحمزه، مهری ودادیان، فرخ لقا هوشمند و پروین‌دخت یزدانیان بازی كرده است، گفت: بازپخش این سریال می‌تواند حس نوستالوژیكی برای مخاطب داشته باشد و در واقع این امر به دیدن دوباره‌ی بازیگرانی كه اكنون در قید حیات نیستند، كمك می‌كند.

پاوه‌نژاد ضمن بیان مطلب بالا، عنوان كرد: با وجود اینكه اكنون سلیقه‌ی مخاطب تغییر كرده و تنوع برنامه‌های كنونی برای اینكه مخاطب آنها را ببیند بیشتر است، اما پخش دوباره‌ی این سریال یادآور دوره‌ای است كه این اثر دوست‌داشتنی بوده است.

وی افزود: از آنجا كه قصه در زمان خود نیز دارای فرآیند تازه‌ای بوده و موضوع جدید و جذابی در آن جریان داشته است، فكر می‌كنم هنوز هم می‌تواند برای تعدادی از مخاطبان جذاب باشد.

پاوه‌نژاد در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره‌ی رویكرد تلویزیون درخصوص بازپخش سریال‌ها، گفت: اگر اثری خوب و پرمخاطب باشد، ایده‌ی خوبی است؛ این امر هم به یادآوری آن اثر برای سازندگان می‌انجامد و هم خسته نباشیدی به آنهایی است كه اثرشان در زمان خودش موفق بوده، دیده و پذیرفته شده است.

وی خاطرنشان كرد: شاید بازپخش دوباره‌ی آثار، به جهت بررسی برخی از آثار كنونی كه سطح قصه‌هایشان پایین آمده است، آسیب شناسی بدی هم نباشد.

بازیگر سریال «مدرسه مادربزرگ‌ها» معتقد است: برخی از آثاری كه در بین مخاطبان محبوبیت نداشته‌اند به صورت یك بسته عرضه می‌شوند اما درباره آثاری نظیر «همسران» یا «بیداری» كه بسیار هم موفق بوده‌اند، چنین اتفاقی نمی‌افتد؛ در حالی كه عرضه‌ی آثاری كه در زمان خودشان محبوب و موفق بوده‌اند می‌تواند منبع درآمدی برای سازمان صدا و سیما باشد.

پاوه‌نژاد در پایان نیز از احساس خود درباره‌ی همبازی شدن با بازیگرانی كه در سریال «مدرسه مادربزرگ ها» بازی كرده بودند، اما اكنون درقید حیات نیستند، گفت: هنگامی كه به طور اتفاقی بازپخش سریال را دیدم، متوجه شدم كه سه ـ چهار نفر از آن عزیزان دیگر در بین ما نیستند و این باعث تاسف است؛ اما جریان زندگی همیشه به همین روال است.