فیلم تلویزیونی "قصه داوود و قمری" به کارگردانی آیدا پناهنده که در جشنواره سال گذشته به نمایش درآمد و با استقبال خوب اغلب منتقدان مواجه شد جمعه ۲۰ خرداد در قالب برنامه " سینما چهار" پخش خواهد شد.

این تله فیلم اولین تجربه آیدا پناهنده در مقام کارگردانی فیلم بلند تلویزیونی محسوب می‌شود و داستان جوانی هنرمند بنام داوود است که به عنوان صدابردار سینما و تلویزیون مشغول بکار است و در این مسیر و در زندگی به لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی پیش رو دارد او یک روز صبح به استودیو مراجعه می کند ، آقای نعمتی که استاد تدوین و مونتاژ برنامه هاست از او می خواهد که صدایی از یک نوع پرنده به نام قمری ( یا کریم) جهت افکت صدا برای استفاده در فیلم سینمایی برای او بیاورد. داوود طفره می رود و می خواهد از صداهای آرشیوی استفاده کند آقای نعمتی که فردی مجرب و استاد است اصرار دارد که این صدا باید توسط داوود بطور طبیعی ضبط و استفاده شود و در غیر اینصورت دستمزد داوود را نخواهد داد و ...

هومن سیدی (داوود)، حدیث میرامینی (پرستو)، حسین راضی (پدر پرستو)، شورا قنبری (نازنین)، رضا مولایی (مسعود)، سیمین اسدی (نامزد مسعود)، بهروز پناهنده (ساسان) و...بازیگرانی هستند که در این تله فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

فیلمنامه "قصه داوود و قمری" را آیدا پناهنده و ارسلان امیری نوشته‌اند و کیانوش عیاری آن را برای مرکز سیمافیلم تهیه و تولید کرده است.