نمایشگاه نقاشی‌های «کریم نصر» با عنوان «آخرین تپه شرق» به صورت همزمان در گالری‌های «هما» و «آن» برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه مجموعه ۱۵ تابلو از تازه‌ترین نقاشی‌های «كریم نصر» رونمایی خواهد شد كه ۱۰ تابلوی كوچك این مجموعه به مدت ۱۰ روز در گالری «هما» و ۵ تابلوی بزرگ این هنرمند برای كمتر از یك هفته در گالری «آن» به نمایش درمی‌آید.

شهروز نظری در بخشی از یادداشت خود درباره آثار «كریم نصر» نوشته است:«...آخرین تپه‌ شرق عنوان آخرین سری از نقاشی‌های نصر، واكنشی است رئالیستیك به زوال خاورمیانه در برابر خویشتن خاورمیانه‌ای.

نصر یادمان می‌اندازد كه این روزها قزل قورت هالیوود و زرق و برق دنیای متجدد تهدید به شمار نمی‌رود، ما دهه‌ها پیش‌ از این جهان ذهنی‌مان را گم كرده‌ایم. سرگرم شدن به كینگ كونگ مجازی اندكی مجال بود تا حسرت سنن و تاریخ از كف رفته را به فراموشی بسپاریم و از هول نیتی برای تهاجم به ما نداشت،‌آگاهانه او را در مقام مهاجم قرار داده‌ایم. بر خیالی بودن بعضی انگاره‌ها از آن جهت تاكید دارم تا ایده نصر را از نظریات تشكیك در باب ماهیت استعماری فرهنگ مهاجمین منفك ببینیم و این بار به جای توهم «توطئه دیگری» به واقعیت خودزنی خودی بپردازیم. شرق نصر پمپی معاصری است كه خود را در فوران رسانه مدفون می‌كند».

این نمایشگاه روز جمعه ۲۶ شهریور از ساعت ۱۶ تا ۲۰ افتتاح می‌شود.نگارستان «آن» استثناً روز شنبه ۲۷ شهریور باز است.

كریم نصر متولد ۱۳۳۱ است.او لیسانس معماری را از دانشگاه انگلستان و فوق لیسانس گرافیك را از دانشگاه تهران دریافت كرده است و برنده بیش از ۲۰ جایزه داخلی و خارجی از جمله پلاك طلایی از براتیسلاوا و پلاك طلای برگزیده دوسالانه طراحی ایران است.

شركت در بیش از ۶۰ نمایشگاه انفرادی و جمعی،عضویت در هیأت داوری ششمین دوسالانه نقاشی ایران،

چهار دوره داوری تصویرگری ایران،نویسندگی بیش از ۱۰ مقاله درباره تصویرگری و نقاشی معاصر ایران از دیگر فعالیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.