ویدئوی تاثیرگذار آهنگ جدید مایکل با نام " دست مرا بگیر " روز پنج شنبه پخش شد .

در ویدئوی ۴ دقیقه ای آهنگ " دست مرا بگیر " قسمتهایی از اجراهای تکان دهنده و تاثیر گذار مایکل با آواز خوانی کودکان و صحنه هایی از شادی فرهنگهای مختلف با هم ترکیب شده است. این آهنگ که اولین آهنگ رسمی آلبوم جدید مایکل است ، در سال ۲۰۰۷ توسط مایکل و آیکن ، خواننده و آهنگساز آر اند بی ، ضبط شده است.

نسخه کامل آلبوم مایکل که شامل ۱۰ آهنگ است ، در تاریخ ۱۴ دسامبرمنتشر خواهد شد.این ۱۰ آهنگ بعد از مرگ ناگهانی مایکل در اثر مصرف بیش از حد داروهای آرام بخش ،توسط تهیه کننده های مختلف کامل شد.

علارغم شک و تردید های رسانه ها و برخی از اعضای خانواده مایکل ، اکثر منتقدان گفتند اگرچه آلبوم جدید " مایکل" در سطح کارهای حرفه ای خواننده " تریلر " نیست اما خیلی بهتر از آن چیزی است که انتظار داشتند.

رولینگ استونز گفت:" اگر مایکل زنده بود هیچ وقت چنین مجموعه ای منتشر نمی کرد. این مجموعه مانند کیف بزرگی است که کمپانی سونی هرچیزی که ازمایکل بدست آورده در آن ریخته است." اما این مجله تایید کرد که آهنگهای این آلبوم صدای خود مایکل است و افزود که آلبوم جدید مایکل ، آلبوم قابل قبولی است.

یو اس ای تودی گفت:" این مجموعه آهنگها که شامل آهنگهای دونفره با همکاری خواننده آر اند بی ، خواننده رپ ۵۰ سنت و خواننده راک ، لنی کراویتز است ، آلبوم معتبر و قابل قبولی است و نمی توان آن را نادیده گرفت."

اینترتینمنت ویکلی آین آلبوم را جزء آلبومهای درجه "بی" قرار داد و گفت :" این آلبوم مطمئنا" خیلی شهرت مایکل را زیر سئوال نمی برد."در حالیکه نیو یورک تایمز گفت:"این آلبوم یک مجموع متنوع از آثار آشنای مایکل است : الهام بخش ، با محبت و پارانویا".

نظر رسانه های بریتانیایی ، عمو ما" مثبت تر و مشتاقانه تر بود ، مایکل قرار بود در تابستان سال ۲۰۰۹ ،پنجاه کنسرت در آنجا اجرا کند .

وب سایت mne.com گفت : آهنگ " زیر نقاب " واقعا" یک وحی مطلق است که در آن مایکل احساس ترسش را به بهترین شکل ممکن فریاد می زند."

روزنامه نیل ام سی کورمیک می گوید :"جکسون در این آلبوم با استعداد و اعتماد به نفس همیشگی خود می خواند و شاید بتوان گفت این آلبوم یکی از بهترین آلبومهای او بعد از روزهای در خشانش در دهه هشتاد است . "

این آلبوم اولین آلبوم مایکل است که بعد از آلبوم ناامید کننده "شکست ناپذیر" در سال ۲۰۰۱ منتشر می شود . کمپانی سونی و بنیاد مایکل یک قرار داد ۲۵۰ میلیون دلاری بستند که بر طبق آن کمپانی سونی تا سال ۲۰۱۷ ده آلبوم از آهنگهای پخش نشده مایکل منتشر می کند و این آلبوم اولین آلبوم از این ۱۰ آلبوم است."

پزشک جکسون ، دکتر کنراد موری که در زمان مرگ مایکل به قتل غیر عمد متهم شد ادعا کرده است که بی گناه است.

مترجم: فرشته مشاور