فیلم‌های جمعه ۱۲:۴۵، قاصدک، جنگجوی موشکی، رقص خاک، ۱۲ مرد خشمگین و کیلر در تعطیلات آخر هفته از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود.

در ماه رمضان برنامه سینمایک به دلیل پخش مجموعه "روز حسرت" پخش نمی‌شود. فیلم سینمایی "جمعه ۱۲:۴۵" به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر و تهیه‌کنندگی علیرضا سبط احمدی روز جمعه ۱۵ شهریور ساعت ۱۶ از شبکه یک روی آنتن می‌رود.

این فیلم بر مبنای فیلمنامه علیرضا محمودی و محمدحسن شهسواری برای گروه فیلم و سریال شبکه یک تهیه می‌شود و داستان زنی به نام مهناز است که به دلیل کار همسرش از زندگی چندان راضی نیست. مهناز فرزندی به نام فرید دارد که بسیار مراقب اوست. فرید روز ۱۷ شهریور ۵۷ به بهانه خرید از خانه خارج می‌شود، اما مادر فرید را تعقیب می‌کند و...

نازنین فراهانی، میلاد کیمرام، فاطمه نقوی، ستاره پسیانی، آفرین چیت‌ساز و ملیحه نیکجومند بازیگران "جمعه ۱۲:۴۵" هستند و دیگر عوامل فیلم عبارتند از مدیر تولید: داود جمشیدی، مدیر تصویربرداری: مهری جعفری، طراح صحنه و لباس: مهنوش عباسی و عباس حاج‌درویش، طراح گریم: ایمان امیدواری و صدا بردار: فرزام منطقی.

فیلم سینمایی "قاصدک" پنجشنبه ۱۴ شهریور ساعت ۲۳:۵۰ از شبکه دو پخش می‌شود. این فیلم به کارگردانی توماس ژیلو سال ۲۰۰۷ بر مبنای فیلمنامه‌ای از ژیلو، ژان کوسموس و مسعود هاتو ساخته شد و در آن ژرار دوپاردیو، ناتالی بای، ماتیو آمالریک و سامی صغیر نقش‌آفرینی می‌کنند.

داستان فیلم در فرانسه در دوران تلاش الجزایر برای استقلال از این کشور روی می‌دهد... "قاصدک" تولید فرانسه و مدت زمان آن ۱۲۴ دقیقه است. توماس ژیلو کارگردان این فیلم متولد ۱۹۵۵ فرانسه است. فیلم "رای" به کارگردانی او سال ۱۹۹۵ جایزه یوزپلنگ طلایی جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو را دریافت کرد.

فیلم رزمی "جنگجوی موشکی" ساخته چالرم وونگ پیم جمعه ۱۵ شهریور ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو پخش می‌شود. دان چاپونگ، پانا ریتیکاری و لئو پات در این فیلم ۱۰۳ دقیقه‌ای بازی کرده‌اند و داستان درباره یک جنگجوی تایلندی جوان است که علاوه بر توانایی‌های رزمی، قابلیت استفاده از موشک‌های بزرگ و کوچک را برای مقابله با دشمنان خود دارد.

فیلم سینمایی "رقص خاک" که سال ۱۳۷۰ به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل جلیلی ساخته شد، روز جمعه ۱۵ شهریور ساعت ۲۲:۳۰ در قالب برنامه صد فیلم از شبکه سه روی آنتن می‌رود. در این فلم لیمورا رحمانی، محمود خسروی، جمیل موسوی، مریم زارعی و صالح سیدآبادی بازی کردند.

این فیلم روایتگر نوجوانی به نام ایلیا است که تنها در کوره پز‌خانه‌ای قدیمی کار وزندگی می‌کند. دخترکی به نام لیمووا، که با مادرش در همان کوره پزخانه به کار مشغول است، با ایلیا دوست می‌شود و... جلیلی فیلم‌هایی چون "حافظ"، "گل یا پوچ"، "گال"، "ددت یعنی دختر"،"ابجد" و ... را در کارنامه دارد.

فیلم سینمایی "۱۲ مرد خشمگین" روز جمعه ۱۵ شهریور ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه سینما چهار از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. این فیلم آمریکایی را سیدنی لومت سال ۱۹۵۷ به مدت ۹۵ دقیقه و با نقش‌آفرینی هنری فاندا، لی ج. کاب، اد بگلی، ا.ج. مارشال، جک واردن، مارتین بالسام، جان فیدلر، جک کلاگمن، ادوارد بینز و جوزف سویینی جلو دوربین برد.

فیلمنامه این اثر سیاه و سفید را رجینالد رز بر مبنای فیلمنامه‌ تلویزیونی نوشته خودش نوشت. در خلاصه داستان "۱۲ مرد خشمگین" آمده است: نیویورک، آخرین ساعت‌های دادگاهی که برای بررسی اتهام ارتکاب به قتل یک پسر نوجوان پورتوریکویی تشکیل شده است. شواهد حکایت می‌کند که پسر، پدرش را با چاقو به قتل رسانده و همه انتظار یک حکم سریع را دارند و ...

فیلم در سه رشته فیلم، کارگردانی و فیلمنامه اقتباسی نامزد اسکار شد و لومت برای آن خرس طلایی جشنواره برلین را برد. "۱۲ مرد خشمگین" به ویژه از این جهت که تنها در یک صحنه اتفاق می‌افتد شهرت دارد. جز سه دقیقه اول و انتهای فیلم و دو صحنه کوتاه دیگر کل فیلم در اتاق هیئت منصفه روی می‌دهد. ضمن اینکه جز دو مورد هیچکس در فیلم به اسم صدا زده نمی‌شود.

"۱۲ مرد خشمگین" در سه هفته با بودجه ۳۵۰ هزار دلار ساخته شد. لومت برای فیلم‌های "بعد از ظهر سگی"، "شبکه" و "حکم دادگاه" نامزد اسکار کارگردانی و برای "شاهزاده شهر" نامزد اسکار فیلمنامه شد. او سال ۲۰۰۵ اسکار یک عمر دستاورد را گرفت. "سرپیکو"، "قطار سریع‌السیر شرق"، "قلم" و "پیش از آنکه شیطان بفهمد مرده‌ای" دیگر فیلم‌های لومت ۸۵ ساله است.

فیلم سینمایی "کیلر" روز جمعه ۱۵ شهریور ساعت ۱۴:۱۰ از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. این کمدی محصول سال ۱۹۹۷ لهستان به کارگردانی یولیوش ماچولسکی است و در آن سزاری پازورا، یرزی اشتور و یانوش روینسکی بازی می‌کنند. داستان درباره یک راننده تاکسی به نام یرزی کیلر است که پلیس و مافیا او را با یک قاتل مزدور اشتباه می‌گیرند.

فیلم ۱۰۴ دقیقه‌ای "کیلر" در لهستان بسیار پرفروش بود و ماچولسکی از فیلمنامه‌نویسان و کارگردانان مطرح لهستان است. این فیلمساز ۵۳ ساله به خصوص برای ساخت فیلم‌های کمدی درباره زندگی در لهستان تحت حکومت کمونیست‌ها در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ شهرت دارد. "کیلر" سال ۱۹۹۷ جایزه فیلم برگزیده تماشاگران را از جشنواره فیلم لهستان دریافت کرد.