۱- امام حسین (ع) همه دین ، مذهب و عرفان و اخلاق می باشد قرآن ، حقیقت و انبیاء همه اش امام حسین (ع) می باشد آنچه خوبان همه دارند حسین تنها دارد هرچی هست پیش امام حسین می باشد دست از امام حسین نکشید همه چیز در دستگاه امام حسین می باشد حسین آمد کربلا کشته شد برای شما .

۲- استیضاح كنندگان كردان به جهت ریختن آبروی مومن گنهكار هستند . هیچگونه خط سیاسی در این انتقاد ندارم همه انتقاد من از بعد و منظر دینی است ،چرا كه استیضاح كنندگان می توانستند به جهت در بین بودن آبروی مومن جلسه را بصورت غیر علنی دایر كنند . منش استیضاح كنندگان هیچگونه سنخیت الهی نداشت چرا كه خداوند ستار العیوب است و بندگانش را به این امر دعوت می كند .

۳- خدا کند در سینه زنی برای امام حسین(ع) افراط و تفریط نداشته باشیم .

۴- بالاترین منکرات حق ناپذیری می باشد .

۵- امام حسین(ع) لباس پیغمبر را می پوشد عمامه پیغمبر را می گذارد شتر پیغمبر را سوار می شود اینهمه نمایش می دهد که بگوید من کی هستم در مقابل چهل هزار نفر نمازخوان آمده اند تا امام حسین (ع) را بکشند . اینجور اسلام ، این اسلامی که در برابر اهل بیت قرار بگیرد هزاران بار از کفر نجس تر می باشد نگفته قرأت الصلوهٔ گفته اقمت الصلوهٔ ، ما باید اقامه نماز بکنیم کجای کاریم؟ فاین تذهبون و انی توفکون ؟کجا می رویم؟ چرا حواسمان نیست بعضی ها برای دیدار مقام معظم رهبری یکسال تمام می روند التماس می کنند بروند در جلسه عمومی ، مقام معظم رهبری (دامت برکاته ) را تماشا نمایند آنهم در سرما و گرما بعضی وقتها از شب می آیند که نکند صبح نرسند تازه تفتیششان نیز می کنند خدا تعالی می گوید روزی پنج مرتبه باید بیایی و مرا ببینی و مشاهده بکنی نه اینکه نماز بخوانی و امام حسین را بکشی! نه اینکه نماز بخوانی ربا بدهی!

نه اینکه نماز بخوانی تضییع حقوق بکنی! نمازخوان و تضییع حقوق ! نمازخوان و خیانت! اگر کسی به این ملت خدمت نکند خائن می باشد ملتی که همه چیزش را داده است این عبارت آیت الله بهجت خیلی عجیب است این را حفظ کنید دائما بگویید تا قلب سیاه ما متوجه بشود که چه می گوییم تمام کتاب های سیر و سلوک ، آداب الصلوهٔ ها و اسرارالصلوهٔ ها در یک جمله آیت ا... العظمی بهجت مندرج است نماز در حکم کعبه می باشد تکبیرالاحرام در حکم احرام می باشد یعنی غیر خدا را پشت سر انداختن ، و قیام ملاقات دو دوست می باشد یعنی اینجا مکان ملاقات دو دوست می باشد کسی داخل نشود . رکوع در حکم خضوع است و سجود در حکم آب شدن و عدم شدن می باشد این نمازی که ما می خوانیم نماز نیست که ، اگر آن را به بازار ببرند یک قران نمی خرند.

۶- قربان آنهایی که باطن خوبی دارند حالا به ریش تراشیده و آستین کوتاه افراد نگاه نکنید به دو تا مو افتاده اینجا تماشا نکنید کس چه داند که پس پرده که خوب است و که زشت؟ ممکن است یک عمر بنده در جامعه به خوبی مطرح باشم ولی باید خدا مرا بپسندد خدا باید نمره بدهد بعد می بینی همین فرد دقیقه آخر چسبید و رفت ، حر قبل دقیقه آخر شقی بود دقیقه آخر چه شد؟ حکم مستوری و مستی همه بر عاقبت است .

۷- نتیجه نماز چیه ؟ سلام و رحمت می باشد حسینی باشید تنگ نظر نباشید که بگویید کلید بهشت فقط دست ما طلبه ها می باشد! دست گروه و حزب ما می باشد اینها غلطند نخیر آقا ، کلید بهشت فقط دست اهل بیت عصمت و طهارت می باشد آقایون طلاب و علما اگر امتیازی برای خودتان قائل باشید هیچ ارزشی ندارید اگر بزرگترین شخصیت عالم امتیازی برای خودش قائل باشد اصلا هیچ ارزشی ندارد تلک دارالاخرهٔ...

۸- امام زمان الان بیاد بگوید موقع سینه زدن لخت نشوید کف نزنید سینه اش را پاره می کنید ما خودمان را نشناخته ایم که چه جرثومه هایی هستیم یک زمانی من فکر می کردم که مردم به ما احترام می کنند محبت می کنند در مقابل این انبیاء ، بیچاره ها کتک می خوردند گفتم خوب کاری ندارد آنها با بت مخالفت می کردند ما هم اگر با هوای اینها مخالفت کنیم اینها اگر ما را نکشتند هوای نفس حاکم است نه خدا ، خدا در بساط نیست تا انسان حس نکند نمی تواند خدا را در خودش جذب نماید هفتاد و چند بال است که اعلایش اشهدان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله می باشد الان یک قدرتی باشد که بتواند همه این درس های اخلاق و دعای کمیل را ببندد همه این عزاداریها را ببندد تا ببینید که مردم چقدر تشنه عزاداری می شوند هرجا رفتی عکس ذوالجناح و بچه امام حسین (ع) می باشد آقا این غلط است از نظر هنری تصویر خیلی خوبی می باشد ولی لوث می شود همه درو دیوار را عکس ذوالجناح و بچه امام حسین (ع) کرده ایم این را پرده ای رویش بکش و در روز عاشورا پرده را بردار اگر مردم گریه نکردند هرجا می روی نوار روضه می گذارند تو بازار روضه می گذارند این زیادش قساوت قلب می آورد آقایون ما اصلا با فرهنگ اسلام کار نداریم اسلام غیر از اینی هست که ما هستیم مسلمانها یک فرهنگ معجون غلطی بنام اسلام گرفته اند که اصلا ربطی به اسلام ندارد حرکات ما اسلامی نیست بهترش اینست که بگوییم ما مسلمان نیستیم ما از اسلام خیلی پرتیم کجا ما مسلمانیم ما مسلمان جغرافیایی هستیم .

۹- حالا آقا این مسئله روز شده است حالا یک جوانی نوجوانی بلند شده چیزی گفته آقا اینکه مسئله روز مملکت نیست که هجوم بیاورند مراجع را علیه آن بشورانند مگر مسئله در این مملکت کم می باشد بازی می کنیم با سرنوشت این مردم ؟ یک جوانی حالا گفته ... آن جوان اصلا نمی فهمد آقا اگر مردم توالی حرف همدیگر را بگیرند همدیگر را تکفیر می کنند خیر آقا اینجور نیست نمی شود به همین آسانی افراد را تکفیر نمود باید بدانیم این جوان اصلا می داند زهرا کیه؟ خدا کیه؟ حضرت زهرا نه خداست و نه پیغمبر .

۱۰- الان علی زمان ، امام زمان(عج) می باشد .

۱۱- آقا الان افکار وهابیگری زیاد در ما آمده است ادعای شیعه گری داشته ولی افکار وهابیگری داریم وقتی می گوییم چراغ روشنایی می دهد فکر می کنیم این شرک می باشد اگر شرک است پس چراغ را خاموش کنید اگر شرک است زبانت را قطع کن حالا اگر بگوییم چراغ نور می دهد این شرک است ! اگر بگویم این چراغ خودش نور می دهد این شرک می باشد اگر بگویم امام رضا خودش اینکار را می کند بدون اجازه خدا این شرک می باشد اما خدا به این چراغ اذن داده است که روشن گردد به این زبانت اذن داده است که حرف بزنی والا اگر خدا به سنگ هم اذن بدهد سنگ هم حرف می زند بالفعل اذن الله کیه؟ اذن الله دست کیه؟ پناه بر خدا از این افکار وهابیگری که در ما آمده است روزگاری است که ایمان فلک رفته به باد .

۱۲- پناه بر خدا از روزی که امام زمان بیاید! بیشتر اینهایی که عجل علی ظهورک می گفتند آن روز فرار می کنند العجل العجل می دانید معنی اش چیه ؟ یعنی آقا نابود شدم به دادم برس تو آقای این عالمی به دادم برس العجل یعنی این نه اینکه زود بیا عجل علی ظهورک یعنی چی؟ مگه امام زمان دست خودشه؟ خدایا فرجش را برسان.

۱۳- رمز فرج امام زمان کندن ستم می باشد نه اینکه بیاید بگوید نماز بخوانید می خواهد بیاید که ستم و جنایت و مظالم را بردارد.

۱۴- طلبه نباید زیاد دنبال مداحی برود طلبه وقت درس خواندنش می باشد نباید وقت خودش را صرف آن نماید لازم نکرده طلاب قاری قرآن شوند هستند کسانی که قاری قرآن گردند قرآن بخوان ولی برای خدا بخوان افضل امت این اسلام قرآن خوانان آن می باشد بیشتر منافقین این امت هم قرآن خوان می باشند باید با قرآن ممزوج شد لازم نیست طلبه دنبال ورزش قهرمانی برود تو طلبه ای و باید قهرمان معرفت گردی قاری قرآن می خواهی بشوی برو ولی طلبگی ات مهمتر می باشد.

۱۵- ما امروز چقدر نان افراد را که چون هم گروه ما نیستند می بریم خیلی کارمان خراب است قربان آن لوطی های با غیرت سابق تهران بروم زیارت عاشورا می خوانیم مکه و کربلا می رویم اما رحم نداریم .

۱۶- آقا این تقیدات چیه که به شما گفتند؟ خیلی مرد باشید واجبات و محرمات را رعایت نمایید شوخی نیست هرکس غیر این بگوید معلوم است که آدم پرتی می باشد واجب و حرام تا آخر عمر ، واجب و حرام چیه؟ دیر بروی خانه و زن و بچه ات منتظرت باشند حرام است مادرت منتظرت باشند حرام است مخصوصا به جوانان توصیه می کنم اگر می خواهید آدم شوید و راه خدا را بروید اگر می خواهید گم نشوید به واجب و حرام اهمیت بدهید بقیه اش نوش جانتان ، خواستید مستحبات را انجام بدهید نخواستید انجام ندهید فردا نگویید امجد مخالف مستحبات می باشد مستحبات یدکی و کمک می باشد ولی چون ما مستحبات و مکروهات را در نظر داریم واجبات از دستمان می روند و در اینصورت به حرام می افتیم .به همین ۱۲۴ هزار پیغمبر اگر به همین عمل کنیم به همه جا می رسیم.

گزیده سخنرانی استاد محمود امجد در میان طلاب حوزه علمیه

منبع: سایت اطلاع رسانی استاد محمود امجد

مهدی مهاجر