شاعر آوانگارد قلمروهای آهنی، به‌دلیل عفونت ریوی مقاوم به درمان و نیز مشكلاتی كه در كل سیستم جسمی وی وجود دارد، هم‌چنان در ICU به سر می‌برد.

دكتر عبدالله موثقی - پزشك متخصص قلب و عروق عنوان كرد: ژازه طباطبایی مشكلات زیادی دارد كه بر اثر شكستگی و كهولت سن وی به‌وجود آمده‌اند.

به گفته‌ی او، عفونت مقاوم به درمانی كه در ریه‌های ژازه وجود دارد، باعث شده است كل سیستم بدنش درگیر شود.

دكتر موثقی اذعان كرد: همه‌چیز در دست خداوند است و با توجه به شرایط موجود، نمی‌توانیم امید زیادی به بهبودی او داشته باشیم. ژازه هم‌اكنون با هوشیاری ۹-۱۰، با دستگاه نفس می‌كشد.

دكتر ابراهیم‌پور – پزشكی ارتوپد – وی نیز به خبرنگار ایسنا گفت: وضعیت ژازه، وضعیت خوبی نیست و علایم نشان‌دهنده، امید به بهبود او را كم‌رنگ‌تر می‌كنند.

به عقیده وی، حال ژازه چیزی بین مرگ و زندگی است و به‌رغم آن‌كه شكستگی لگن او جوش خورده، اما عفونت ریه‌هایش مشكل‌ساز شده است.

این هنرمند مجسمه‌ساز و نقاش ۷۷ ساله، از نیمه آذرماه به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه لگن در بیمارستان بستری و مورد عمل جراحی قرار گرفت. پس از پایان دوره‌ی نقاهت از یك ماه پیش به آسایشگاه سالمندان فرزانگان منتقل و درپی مشكلات ناشی از بلعیدن غذا به خون‌ریزی معده دچار و از حدود ۱۸ روز پیش به بیمارستان عیوض‌زاده و پس از آن به بیمارستان آتیه منتقل شده است.