آفتاب
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

جامعه جهانی تقریبا هیچ کمکی برای مبارزه با مواد مخدر نکرده است

جامعه جهانی تقریبا هیچ کمکی برای مبارزه با مواد مخدر نکرده است

دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: قاچاقچیان با توجه به شرایط مختلف، مواد مختلف جدید را در بسته‌های متنوع با جدید وارد می‌کنند اما آهنگ رشد مصرف ماده‌مخدر متوقف شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح امروز در حاشیه همایشی به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که در ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اسکندر مومنی پیش از ظهر امروز در همایش روز جهانی مبارزه با موادمخدر در ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست جمهوری با با بیان اینکه ایران به نمایندگی از تمام دنیا در خط مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته، گفت: کمکهای قابل توجهی توسط جامعه جهانی در راه مبارزه با مواد مخدر به ایران صورت نمی‌گیرد و نزدیک به صفر است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: اگر احیاناً کمکی صورت بگیرد، عملاً با اعمال تحریمها، اجازه دسترسی به این کمکها به ایران صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه نیاز است تمامی کشورها مخصوصاً کشورهای مقصد، سهم خود را در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام شود، تصریح کرد: انتظار داریم دیگر کشورها در صورت عدم کمک، مانعی در راه مبارزه جمهوری اسلامی ایران با مواد مخدر نشود، تحریمهای ظالمانه بزرگترین مانع در امر مبارزه با موادمخدر به ویژه ترانزیت مواد است.

مومنی درباره اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر نیز تصریح کرد: قوانین بسیار خوب نیز، در گذشت زمان نیاز به اصلاح پیدا می‌کنند، پیشنهاداتی برای اصلاح قوانین صورت گرفته تا به روزآمدتر و کارآمدتر شود و امیدواریم تا پایان سال ۹۸ این کار صورت گیرد.

دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش مصرف گل در بین جوانان نیز گفت: قاچاقچیان با توجه به شرایط مختلف، مواد مختلف جدید را در بسته‌های متنوع با جدید وارد می‌کنند اما آهنگ رشد مصرف ماده‌مخدر متوقف شده اما باید بگویم همچنان شیوع دارد و احساس خطر در این زمینه بیشتر است.

کد N2194878

وبگردی