آفتاب

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل به ایلنا خبر داد:

امضای قرارداد سرمایه گذاری مشترک با ترکیه، یونان، کانادا و عمان/ قرارداد با سایر شرکت‌های خارجی به زودی نهایی می‌شود

امضای قرارداد سرمایه گذاری مشترک با ترکیه، یونان، کانادا و عمان/ قرارداد با سایر شرکت‌های خارجی به زودی نهایی می‌شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و آ‌ذربایجان گفت: علاوه بر حضور کشورهای عضو اکو در کنفرانس سلامت، شرکت کنندگانی از یونان ،کانادا و عمان نیز شرکت داشتند که اتفاقا پس از پایان این کنفرانس همین شرکت‌ها تفاهم‌نامه‌های سرمایه گذاری مشترک با برخی شرکت‌های ایرانی امضا کردند.

بهروز پورسلیمان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به برگزاری کنفرانس سلامت کشورهای عضو اکو در استان اردبیل گفت: این استان به دلیل دارا بودن منابع طبیعی بسیار همچون دریا، کوه و جنگل و آب‌های درمانی بسیار مورد توجه فعالین حوزه سلامت و تندرستی قرار گرفته است و مهمانان خارجی شرکت کننده در این کنفرانس نیز در سخنرانی‌ها و مقالات خود بارها به این موضوع اشاره کردند.

 نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و آذربایجان ادامه داد: در این کنفرانس با حضور ۶۸ مهمان خارجی از ۲۶ کشور جهان در اردبیل برگزار شد، نکته حائز اهمیت این است که علاوه بر کشورهای عضو اکو شرکت کنندگانی از یونان، کانادا و عمان نیز شرکت داشتند که اتفاقا پس از پایان این کنفرانس همین شرکت‌ها تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری مشترک با برخی شرکت‌های ایرانی امضا کردند به طور مثال یک شرکت ترکیه‌ای۳ قرارداد در حوزه ساخت مراکز گردشگری، تندرستی و روان درمانی با پیمانکار امضا کرد این شرکت قرار است به صورت مستقیم سرمایه گذاری کند.

وی افزود: در ماه‌های آینده نیز قراردهایی با شرکت‌های عمانی و مالزی نهایی خواهد شد.

 پور سلیمان تصریح کرد: با توجه به کاهش ارزش پول ملی بسیاری از مردم آذربایجان جهت درمان و به طور کلی توریسم سلامت به ایران سفر می کنند و با توجه به هم‌زبانی و آسان بودن برقراری ارتباط، ترجیح می‌دهند به سه استان اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی سفر کنند. 

وی متذکر شد: متاسفانه به دلیل کمبود امکانات زیر بنایی همچون راه‌های مواصلاتی، اماکن اقامتی و تجهیز مراکز آب درمانی نتوانستیم آنطور که باید از این ظرفیت استفاده کنیم. بنابراین تصمیم داریم با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی هر چه سریعتر این ظرفیت را بالا ببریم و نقطه هدف ما پذیرایی سالانه 3 میلیون و 500 هزار نفر گردشگر سلامت است که تاکنون شرکت‌های ترکیه‌‌ای استقبال خوبیدر این خصوص انجام داده‌اند.

کد N2194576

اخبار مرتبط

تازه های خبری