آغاز بهره‌برداری از 100 هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در روز صنعت

تولید ، تجارت ، خدمات,برق,پتروشیمی,شاخص,صنعت,وزارتخانه

معاون وزیر صنعت اظهار داشت: نزدیک به 100 هزار میلیارد تومان طرح آماده بهره‌برداری داریم که شامل واحدهای مس، کاتد، پتروشیمی و صنایع معدنی است که از 10 تیر ماه به عرصه تولید وارد خواهند شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، معاون وزیر صنعت در نشست خبری در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه برای روز ملی صنعت گفت: با تاکیدات وزیر صنعت، برگزیدگان این روز از امتیازات خاصی برخوردار خواهند بود.

محمدرضا فیاض‌بخش ادامه داد: هدف از برگزاری این روز، معرفی افراد شاخص و کسانی است که گام موثر برای تولید برداشتند و مرور دستاوردهای سال 97 است. در این روز از برگزیدگان ملی 15 رشته تقدیر خواهد شد و 50 تا 55 نفر از منتخبان در رشته‌های برق، لوازم خانگی، صنایع غذایی، دارویی، سلولزی، ماشین‌سازی و خودرو مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه در سال 98 گفت: ما نزدیک به 100 هزار میلیارد تومان طرح آماده بهره‌برداری داریم که شامل واحدهای مس، کاتد، پتروشیمی و صنایع معدنی است که از 10 تیر ماه به عرصه تولید وارد خواهند شد.

در ادامه این نشست خبری، سیدمحمدرضا مرتضوی دبیرکل خانه صنعت و معدن با اشاره به برگزاری مراسم روز صنعت گفت: 10 سال است که چنین مراسمی برگزار می‌شود و این سال‌ها مقارن شده با یک تحریم هوشمند از سوی کشورهای متخاصم، اما فعالین صنعت توانستند با هوشمندی خود را از آسیب محفوظ نگه دارند و علاوه بر ایجاد اشتغال، مایحتاج کشور را نیز تامین کنند. اکنون نیز واحدهای صنعت و کشاورزی با تمام تلاش توانسته‌اند به فعالیت خود ادامه دهند.

ادامه دارد...

 

کد N2194009