آفتاب
ظریف در جمع مدیران استان اصفهان:

ملاقات نخست وزیر ژاپن با رهبر انقلاب بسیار سازنده بود

ملاقات نخست وزیر ژاپن با رهبر انقلاب بسیار سازنده بود

وزیر امور خارجه با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب گفت: این ملاقات بسیار سازنده بود و در فضایی توام از محبت و صمیمیت انجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه امروز (پنجشنبه) در جمع مدیران استان اصفهان در استانداری اصفهان گفت: همدلی و یک صدایی همه مسئولان و مردم در کشور می تواند به تقویت این امر کمک کند.

وی با اشاره به درخواست آمریکایی‌ها مبنی بر تغییر سیاست‌ها و رفتار ایران ادامه داد: ایران سیاست‌های خود در منطقه را زیر سایه تحریم یا تهدید آمریکا تغییر نخواهد داد و همان طور که در چند سال گذشته با سیاست تعاملی عمل کرده، روابط خود با کشورهایی که نگاه برابری و دوستی با ملت ما دارند را افزایش می دهد.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: شرایط بین المللی حاکم در جهان نشان می دهد که اغلب کشورها با سیاست های آمریکا مخالف هستند به عنوان مثال دوسال است که اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا موضع گرفته است.

وی اضافه کرد: امروز آمریکا در حوزه میدانی و بین المللی احساس می کند که ناموفق ظاهر شده و حتی در برجام نیز شکست خورده است اما برخی در ایران به دنبال القای ناامیدی و عدم اطمینان به آینده در مردم هستند؛ از سویی دیگرعده ای هم به دنبال دوگانه سازی در کشور بوده اند که اعتقاد دارم هر دو جناحی که به این مسأله دامن می زنند مقصرند چراکه ما در شرایط سختی نیستیم اما وضعیت اقتصادی را تا حدودی کنترل نکردیم.

وی با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب گفت: این ملاقات بسیار سازنده بود و در فضایی توام از محبت و صمیمیت انجام شد.

کد N2192541

وبگردی