آفتاب

نساجی و پارس جنوبی در خطر از دست دادن حضور در لیگ نوزدهم

نساجی و پارس جنوبی در خطر از دست دادن حضور در لیگ نوزدهم

دستورالعمل‌هایی که برای بهبود برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام شده، اکنون باعث خواهد شد تا برخی تیم‌های فاقد امکانات اولیه، در خطر از دست دادن جواز حضور در فصل آینده باشند.

به گزارش ایلنا، فدراسیون فوتبال برای بهبود وضعیت برگزاری مسابقات در فصل آینده چندین راهکار را به طور همزمان اجرا می‌کند. از بلیت‌فروشی الکترونیکی تا اضافه شدن بند انضباطی و اخلاقی در قرارداد بازیکنان. یکی از همین راهکارها، جلوگیری از برگزاری مسابقات در ورزشگاه‌هایی است که فاقد استانداردهای لازم هستند. اتفاقی که خود فدراسیون فوتبال اعتراف می‌کند علی‌رغم استاندارد نبودن تا پیش از این مجوز برگزاری بازی در آنها صادر شده است. یا به نوعی اطلاعات ارائه شده به نمایندگان AFC مطابق با واقعیت نبوده است. توجیه فدراسیون هم برای این مماشات در لیگ‌ قبل و لیگ‌های قبل‌تر در پیش بودن جام جهانی است.

حالا که جام جهانی برگزار شده، قرار نیست این مماشات ادامه داشته باشد. فدراسیون فوتبال اعلام کرده که براساس استانداردها، چهار تیم نمی‌توانند بازی‌های خود را در شهرشان برگزار کنند و برای مسابقاتی که به میزبانی آنها برگزار می‌شود، باید به استان‌های همجوار بروند.

نساجی قائمشهر، نفت مسجد‌سلیمان، پارس جنوبی جم و گل گهر سیرجان، چهار تیمی هستند که برای فصل آینده باید به فکر ورزشگاهی در استان‌های همجوار باشند تا آن را به‌عنوان ورزشگاه محل برگزاری مسابقات خود معرفی کنند.

نساجی قائمشهر، نفت مسجدسلیمان و پارس جنوبی جم سه باشگاهی بودند که فصل گذشته هم فدراسیون فوتبال اصرار داشت بازی‌های این سه تیم در استان‌های همجوار برگزار شود.

درباره تیم پارس جنوبی جم که حتی کار تا انتخاب ورزشگاهی در شیراز هم پیش رفت اما در نهایت پارسی‌ها با اصرار بر اینکه مشکل هتل خود را حل کرده‌اند، بازی‌ها را در همان جم برگزار کردند. در میانه‌های لیگ بود که میهمانسرایی که جمی‌ها به‌عنوان هتل معرفی کرده بودند، حاضر به میزبانی از رقابت‌ها نشد و تیم میهمان مجبور شد در بوشهر اقامت کند که از نظر اختلاف ارتفاع از سطح دریا با جم متفاوت است و بدن بازیکنان تیم میهمان در حین بازی دچار مشکل شده بود.

ورزشگاه وطنی هم از نظر استانداردها رد شد اما با چند دیواری که مقابل خانه‌های همسایه‌‌ کشیدند، مشکلش را به ظاهر حل کردند. نفت مسجدسلیمان هم به همین ترتیب بازی‌هایش را در ورزشگاه خود برگزار کرد و حاضر به برگزاری بازی‌ها در استان دیگر نشد. حالا هم که گل‌گلهر سیرجان با امکانات لیگ یکی به لیگ برتر صعود کرده است، بی‌شک با استانداردهای لیگ برتری فاصله زیادی دارد.

مهدی تاج مدعی است که این فصل به راحتی از این موضوع عبور نمی‌کند و در صورتی که این چهار تیم، بازی‌های خود را در استان‌های همجوار و ورزشگاه‌های استاندارد برگزار نکنند، اجازه حضور در لیگ به آنها داده نمی‌شود.

کد N2192521

وبگردی