آفتاب

برای اداره شهر استقراض نمی‌کنیم

برای اداره شهر استقراض نمی‌کنیم

یک عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که برای اداره شهر دیگر نیازی به استقراض و باغ‌فروشی نیست.

به گزارش ایسنا، محمود میرلوحی صبح امروز در موافقت کلیات لایحه تعدیل عوارض ساختمانی با بیان اینکه تردید ندارم که اعضای شورا بر اساس نظرات کارشناسی رأی می‌دهند، گفت: در دنیا پرداخت عوارض به‌صورت هر ساله مرسوم است اما در تهران همان اول عوارض را می‌گیریم و دیگر هیچ عوارضی اخذ نمی‌شود.

وی با بیان اینکه عوارض یک منبع درآمد پایدار است، گفت: همه چیز گران شده است. در سال ۹۳ یک تن آسفالت، ۸۰ هزار تومان بود اما آسفالت امسال هر تن ۵۰۰ هزار تومان است. ما این پول را از کجا بیاوریم؟

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه قبلاً قیمت تمام شده بلیت مترو ۳,۰۰۰ تومان بود اما حالا قیمت تمام شده آن ۱۱ هزار تومان است، گفت: روزانه شهرداری تهران ۲۵ میلیارد تومان یارانه به مترو می‌دهد اما از کجا بیاوریم؟

میرلوحی با بیان اینکه ما اهل استقراض نیستیم، اظهارکرد: گذشتگان حدود ۵,۰۰۰ میلیارد تومان برای انجام کارهایشان قرض کردند اما ما اهل قرض گرفتن نیستیم و بانک‌ها هم البته به ما قرض نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه سیاست شورای شهر این است که سالانه ۵۰۰۰ میلیارد تومان قرض نکند، گفت: پس ما چه کنیم؟

میرلوحی با بیان اینکه باید با اتکا به درآمد پایدار تهران را اداره کرد،اظهارکرد: یادتان است که هنگام بررسی لایحه مالیات ارزش افزوده چه کارها کردیم تا این اتفاق نیفتد و اگر عوارض هم کاهش یابد از کجا می‌خواهیم حتی حقوق پرسنل را بدهیم؟

وی با اشاره به اینکه می‌توان همه چیز را رایگان کرد اما اگر این اتفاق بیفتد دیگر نمی‌توان آسفالت و تمیزی شهر را تضمین کرد، گفت: باید به سمت استفاده از درآمدهای پایدار برویم.

انتهای پیام

کد N2191109

وبگردی