آفتاب
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

ایجاد معاونت تولید داخل در سازمان غذا و دارو

ایجاد معاونت تولید داخل در سازمان غذا و دارو

وزیر بهداشت، از ایجاد معاونت تولید داخل در سازمان غذا و دارو به منظور تسهیل امور تولید داخل در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در حاشیه دومین جلسه قرارگاه سازمان غذا و دارو که در محل این سازمان برگزار شد، گفت: در دو جلسه قرارگاه به منظور شفاف‌سازی حرکت‌های درون سازمان غذا و دارو، مقرر شد تمام مصوبات کمیسیون‌ها به‌روز روی سایت قرارگرفته و اطلاع‌رسانی به‌موقع صورت گیرد تا تمامی ذی‌نفعان در جریان اتفاقات باشند و کسی احساس عقب‌افتادگی و بی‌اطلاعی از امور نداشته باشد.

وی افزود: همچنین در مورد اولویت‌های بخش دارو و تجهیزات و ارزی که در اختیارداریم، برنامه‌ریزی کردیم، به صورتی که تا پایان سال کوچک‌ترین کسری در حوزه تجهیزات پزشکی مورد نیاز و داروهای حیاتی نداشته باشیم.

وزیر بهداشت بابیان اینکه شیوه واگذاری امور به شرکت‌های خصوصی، هیئت‌امنا و برخی بخش‌های نیمه دولتی از مواردی بود که در جلسه قرارگاه مورد بررسی قرار گرفت، گفت: پیش از این سازمان غذا و دارو اطلاعات دقیقی از موجودی انبارهای شرکت‌های دارویی تولید کننده داخل نداشت که در جلسه گذشته مدیرکل دارو مأمور شد با شرکت‌ها جلساتی در این راستا برگزار کند. خوشبختانه به سمتی می‌رویم که اطلاعات موجودی انبار مواد اولیه شرکت‌های تولیدکننده را دقیقاً داشته باشیم.

وی، ایجاد معاونت «تولید داخل» در سازمان غذا و دارو را از دیگر تصمیمات این جلسات به منظور تسهیل تولید داخل برشمرد.

نمکی در مورد ویژگی‌های جلسات قرارگاه سازمان غذا و دارو نیز خاطرنشان کرد: تمامی معاونت‌ها در قرارگاه حضور دارند و تصمیمات فی المجلس گرفته و ابلاغ می‌شود، همچنین به عنوان آرایش در شرایط جنگی که امریکا به کشورمان تحمیل می‌کند، ما نیز در این قرارگاه تصمیمات به‌روز و به هنگام می‌گیریم که موردی مغفول باقی نماند.

کد N2189899

وبگردی