وعده تکراری معاون ورزش قهرمانی پس از پیروزی تیم ملی والیبال

محمدرضا داورزنی, لیگ ملت های والیبال, تیم ملی والیبال ایران

محمدرضا داورزنی درباره زمان انتخابات والیبال گفت: پس از پایان رقابت‌های لیگ، ثبت‌نام‌ها را آغاز خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال هفته سوم رقابت های لیگ ملت های والیبال را با سه پیروزی مقابل تیم های روسیه، لهستان و کانادا به پایان رساند و در صدر جدول رده بندی قرار گرفت. محمدرضا داورزنی پس از موفقیت های تیم ملی دوباره وعده تکراری درباره زمان برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال داد و امید می رود این بار انتخابات در زمان وعده داده شده برگزار شود.

معاون ورزش قهرمانی پس از حضور در سالن غدیر و پیروزی تیم ملی مقابل تیم ملی روسیه گفت: میزبانی بسیار عالی بود و مردم شریف ارومیه نشان دادند واقعاً پایتخت والیبال آسیا هستند. فکر می‌کنم امروز حدود ۴۰-۵۰ هزار نفر هم در خیابان‌ها و پارک‌ها بودند و بازی ایران را تماشا می‌کردند. ما این ظرفیت را در ارومیه داریم که اگر به اندازه یک زمین فوتبال فضا داشته باشیم آن را پر کنیم. به استاندار گفتم که اگر بتوانیم شرایطی فراهم شود تا مثل لهستان و ایتالیا مسابقه را در استادیوم فوتبال برگزار کنیم خیلی عالی می‌شود. وروشو هم مانند ارومیه بوده و والیبال از رشته‌های اصلی آنها است.

محمدرضا داورزنی ادامه داد: باید از همه کسانی که در این میزبانی بسیار مهم نقش داشتند تشکر می‌کنم. میلیون‌ها نفر مسابقات ارومیه را تماشا کردند و به ظرفیت بالای ارومیه پی بردند. شرایط امروز نشان داد که سالن غدیر واقعاً برای مردم ارومیه کوچک است. در آینده باید شرایطی فراهم کرد تا تماشاگران راحت تر به سالن مسابقه بیایند.

می‌توانم بگویم که یکی از بهترین سال‌های والیبال ایران را تجربه می‌کنیم. ایران هشت پیروزی کسب کرده و تنها یک شکست دارد و صدرنشین لیگ ملت‌های جهان است. تمام کشورهای دنیا می‌بینند که ما چقدر تحت فشار و تحریم هستیم. قدرت جوانان ما به مسئولان قدرت چانه زنی می‌دهد. ملی پوشان با انگیزه بالا نمایش خوبی داشتند و لبخند شادی را به لب‌های مردم شریف ایران آوردند که من به اندازه سهم خودم از آنها تشکر می‌کنم.

وی درباره اظهارات هینن، سرمربی تیم ملی لهستان گفت: پیگیری کردم. وی زمانی که مربی آلمان هم بود همین شرایط را داشت. زمانی که تیم ما به المپیک رسید اعلام کرد که چرا ایران به المپیک رفت و آلمان چنین شرایطی نداشت. او همیشه در مواقع شکست حاشیه سازی می‌کند. این بحث‌ها و شکایت‌ها جوسازی است. کوبیاک پیش از این بی تربیتی و گستاخی کرده بود که فدراسیون لهستان و فدراسیون جهانی او را تنبیه کرد. مهمان نوازی مردم خوب ارومیه و هجوم مردم برای تماشای بازی موجب شده بود تا بترسند و به ایران نیایند؛ حتی در این شرایط بازیکنان ایران هم آسیب دیدند. لهستانی‌ها از استقبال زیاد مردم ترسیده بودند.

داورزنی درباره لقب پایتخت والیبال ارومبه گفت: زمانی که میزبان جام ملت‌های آسیا بودیم دنبال گرفتن این عنوان بودیم و امروز این لقب ثابت شد. بدون شک امکانات بهتری را باید برای مردم آماده کنیم تا کمتر اذیت شوند. به استاندار هم گفتم که اگر بجای استادیوم فوتبال، یک سالن والیبال بسازیم بهتر باشد.

او درباره زمان انتخابات فدراسیون والیبال اظهار کرد: بعد از اتمام لیگ ثبت نام‌ها انجام خواهد شد.

کد N2189855