آفتاب

برخورد خشونت آمیز پلیس با یک زن باردار و شوهرش

برخورد خشونت آمیز پلیس با یک زن باردار و شوهرش

به نقل از سی ان ان، انتشار تصاویری از برخورد توهین آمیز یک مامور پلیس شهر فونیکس در آریزونا با راننده سیاه پوست یک خودرو و نیز همسر باردار و دو فرزند خردسال او، خشم جامعه سیاهپوستان آمریکا را در پی داشته است.

به گزارش آفتاب، این مامور پلیس آمریکا با کشیدن اسلحه مسلح به سمت این مرد سیاه پوست بی دفاع، سپس در صحنه ای دیگر به زور سعی می کند فرزند خردسال او را از بغل مادر باردارش بگیرد. دو مامور پلیس بدون توجه به التماس های مکرر خانم باردار این مرد توجهی ندارد و با فریاد های توهین آمیز از او می خواهد که از ماشین پیاده شود.

در صحنه ای دیگر، همین مامور بعد از دستبند زدن به شوهر این زن که روی زمین دراز کشیده است، او را بلند می کند و به خودروی پلیس می چسباند و با وجودی که به او دستبند زده شده است، با لگد به پا ها باعث زمین خوردن او می شود. سپس با کلمات رکیک او را خطاب قرار میدهد.

مامور دیگری هم در حالی که اسلحه خود را به سمت همسر باردار این مرد سیاه پوست گرفته است، او را وادار به پیاده شدن از ماشین می کند. گروهبان تامی تامسون از مسئولان پلیس فونیکس می گوید این تصاویر به تازگی به اداره پلیس رسیده است و پلیس سرگرم بررسی این موضوع است.

در صحنه ای از این تصاویر، همسر باردار این مرد که هیچ اتهامی علیه او نیست، بازداشت می شود. گروهبان تامی تامسون در توجیه این رفتار پلیس فونیکس می گوید، به خاطر خارج شدن یک عروسک اسباب بازی از گیت فروشگاه و به صدا در آمدن بوق ناشی از تگ امنیتی وسایل فروشگاه، پلیس به محل فراخوانده شده بود. ولی فکر می کند که در این باره قدری اغراق شده است و به همین علت موضوع در دست بررسی است.

منبع، فرانگر
کد N2189547

اخبار مرتبط

تازه های خبری