آفتاب
لیگ ملت‎های والیبال - ارومیه؛

عذرخواهی لهستانی‌ها از مردم ایران به خاطر صحبت‎های کوبیاک

عذرخواهی لهستانی‌ها از مردم ایران به خاطر صحبت‎های کوبیاک

کوبیاک نامه غذرخواهی خود را به ایران نفرستاد اما فدراسیون لهستان از مردم ایران دلجویی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدارهای هفته سوم رقابت های لیگ ملت های والیبال در گروه ایران به میزبانی سالن غدیر ارومیه در حال برگزاری است. دو تیم ایران و لهستان در دومین بازی این هفته رو در روی هم قرار گرفتند. کوبیاک، ستاره حاشیه ساز لهستانی ها در یک مصاحبه با سایت لهستانی صحبت های توهین آمیزی را علیه مردم ایران بیان کرده بود که همین موضوع واکنش های بسیاری در پی داشت و فدراسیون ایران شکایت خود را به فدراسیون جهانی اعلام کرد. طبق اطلاعیه فدراسیون جهانی قرار بود تا قبل از بازی ایران و لهستان متن غذرخواهی کوبیاک در سالن غدیر خوانده شود که این اتفاق رخ نداد اما فدراسیون لهستان از مردم ایران عذرخواهی کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

سرپرست محترم فدراسیون والیبال جمهوی اسلامی ایران
جناب آقای افشین داوری

پیرو مصاحبه تاسف برانگیز و کاملاً نامناسب میشل کوبیاک، کاپیتان تیم ملی بزرگسالان لهستان در مورد مردم ایران، فدراسیون والیبال لهستان قصد دارد مراتب عذرخواهی صادقانه و خالصانه خود را در خصوص صحبت ایشان فراهم آورد. با اظهار تاسف عمیق در خصوص صحبت های ایشان، اطمینان خاطر حاصل نمایید فدراسیون لهستان تحت هیچ گونه شرایطی، چنین رویکرد جنون آمیزی را ندارد. فدراسیون والیبال لهستان از منشور اخلاقی المپیک مبنی بر حفظ کرامت انسانی و هویت ملی و برگزاری بازی جوانمردانه با رقبای بین المللی پیروی می کند و چنین تعهدی در قبال فدراسیون والیبال ایران هم وجود دارد و هرگونه اظهار نظر و اقدام توهین آمیز و نژاد پرستانه و ضد اخلاقی را به شدت محکوم می کند.
فدراسیون والیبال لهستان پیرو رفتار غیرقابل قبول بازیکن ما، اقدامات سخت گیرانه ای را در نظر گرفته است تا رفتار غیرمودبانه، گستاخانه و غیراخلافی وی را جبران نماید.
فدراسیون والیبال لهستان ضمن اظهار تاسف عمیق از به وجود آمدن این مسئله، هر گونه اقدام لازم برای جلوگیری از اینگونه وقایع را فراهم خواهد آورد.
امیدواریم تعامل خوبی را که سالها میان ایران و لهستان برقرار بود، به زودی بازگردد.

یاشک کاسپرشیک
رئیس فدراسیون والیبال لهستان

کد N2189204

وبگردی