آفتاب
شمشیربازی قهرمانی آسیا؛

عابدینی به مرحله نیمه نهایی صعود کرد | حذف سه شمشیرباز اسلحه سابر

عابدینی به مرحله نیمه نهایی صعود کرد | حذف سه شمشیرباز اسلحه سابر

از میان چهار شمشیرباز اسلحه سابر ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، مجتبی عابدینی به مرحله نیمه نهایی صعود کرد و سه نماینده دیگر کشورمان حذف شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا که در توکیو ژاپن جریان دارد و در اسلحه سابر این رقابت‌ها، مجتبی عابدینی در جدول ۳۲ نفره نماینده قزاقستان را ۱۵ بر ۲ شکست داد. عابدینی در مرحله یک هشتم نهایی نیز مقابل حریفی از ژاپن به برتری ۱۵ بر ۹ دست یافت، سپس با کسب پیروزی ۱۵ بر ۱۲ مقابل حریفی از کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود کرد.

در چارچوب این رقابت‌ها، علی پاکدامن بعد از برتری ۱۵ بر ۳ مقابل نماینده کویت و پیروزی ۱۵ بر ۵ مقابل حریف تایلندی که به ترتیب در جدول ۳۲ و ۱۶ نفره به دست آمد، در جدول هشت نفره به مصاف حریفی از کره جنوبی رفت و با واگذاری ۱۵ به ۱۴ نتیجه این دیدار از دور رقابت‌ها کنار رفت.

محمد رهبری دیگر نماینده ایران در جدول ۳۲ نفره حریف ازبکستانی خود را ۱۵ بر ۹ شکست داد. وی اما در جدول ۱۶ نفره با همین نتیجه مقابل حریف کره‌ای خود شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

همچنین محمد فتوحی در جدول ۳۲ نفره با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ نماینده ژاپن را شکست داد، سپس مقابل حریف دیگری از ژاپن در مرحله یک هشتم نهایی به برتری ۱۵ بر ۱۳ دست یافت. این شمشیرباز در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۵ به ۱۲ مقابل نمایندگان چین شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کد N2188215

وبگردی