یگ ملت های والیبال؛

تمرین شاداب تیم ملی/ موسوی، غفور و فیاضی آماده

تیم ملی والیبال ایران, تمرین تیم ملی, لیگ جهانی

تیم ملی والیبال با روحیه و انگیزه بالا تمرین عصر روز پنج شنبه را در سالن غدیر ارومیه پشت سر گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته سوم رقابت های لیگ ملت های والیبال در گروه ایران به میزبانی ارومیه از روز جمعه شروع به کار خواهد کرد. تیم ملی در این هفته با تیم های کانادا، لهستان و روسیه رقابت خواهد کرد.

بازی نخست تیم ملی مقابل تیم ملی کانادا فردا از ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ۶۰۰۰ هزار نفری غدیر برگزار می شود.

شاگردان ایگور کولاکوویچ که با ۵ پیروزی و ۱۶ امتیاز، هفته دوم مسابقات را خاتمه دادند با قرار گیری در رده دوم جدول رده بندی با روحیه و انگیزه خوبی گام در هفته سوم نهاده اند.
تمرین عصر روز پنج شنبه:

*ملی پوشان که شب گذشته وارد ارومیه شدند در نوبت صبح امروز تمرین خود را پشت سرگذاشتند و عصر امروز نیز دومین تمرین خود را از ساعت ۱۸ در سالن غدیر برگزار کردند.
*بازیکنان ایران پس از انجام تمرینات کششی در حالی به انجام تمرینات توپی پرداختند که از روحیه خوبی برخوردار بودند و با نشاط این مرحله از تمرین را پشت سر گذاشتند.

*بعد از تمرین کششی ایگور کولاکوویچ به مرور تکنیک و تاکنیک پرداخت.

*محمد جواد معنوی نژاد نیز که در بازی با آرژانتین دچار آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا شده بود در ترکیب این هفته قرار ندارد و به طور اختصاصی در کنار زمین تمرین کرد.

* موسوی، فیاضی و غفور نیز همراه با سایر بازیکنان تمرین کردند که نشان می دهد آسیب دیدگی جزیی آنها برطرف و جای نگرانی برای تیم ملی وجود ندارد. این سه بازیکن در شرایط خوبی به سر می برند و برای بازی فردا آماده هستند.

*تمرین تیم ملی در حالی امروز در سالن غدیر برگزار شد که دقایقی از تمرین از طریق دو اسکوربرد حاضر در سالن نمایش داده شد.
سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، پوریا فیاضی، امیر غفور، مرتضی شریفی، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، جواد کریمی، پوریا یلی، محمدرضا موذن و محمدرضا حضرت‌پور فهرست ۱۴ نفره ایران را در ارومیه تشکیل می دهند.

برنامه دیدارهای ایران در هفته سوم به شرح زیر است:

* ایران - کانادا - جمعه ۲۴ خرداد - ساعات ۱۸:۳۰
* ایران - لهستان - شنبه ۲۵ خرداد - ساعت ۱۸:۳۰
* ایران - روسیه - یکشنبه ۲۶ خرداد - ساعت ۱۸:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی وثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت تیم ایران را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی در این رقابت‌ها بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائول لوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۸و ۲۰۱۷) به میدان رفتند.

بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال ۲۰۱۴ بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.

تیم‌های والیبال برزیل (با ۹ مدال طلا، ۷ نقره، ۴ برنز)، ایتالیا (با ۸ مدال طلا، ۳ نقره، ۴ برنز) و تیم روسیه (با ۳ مدال طلا، ۵ نقره، ۷ برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.

کد N2187955