آفتاب

در شرایط نابسمان و مشکل مدیریتی؛ کدام ستاره از پرسپولیس جدا می‌شود؟

در شرایط نابسمان و مشکل مدیریتی؛ کدام ستاره از پرسپولیس جدا می‌شود؟

پرسپولیس بعد از دستیابی به دوگانه در لیگ هجدهم احتمالا با سیمایی متفاوت در لیگ بعدی حاضر خواهد شد؛ خصوصا اینکه وضعیت برانکو نیز نامشخص است.

به گزارش ایلنا، با ورود به فصل نقل و انتقالات و انتشار خبرهایی که هر روز از رفت و آمد بازیکنان بین باشگاه‌ها می‌گوید، حالا نگاه هواداران پرسپولیس هم بیشتر از قبل به فهرست اسامی بازیکنان مورد نظر این باشگاه معطوف خواهد شد و مهمتر اینکه حساسیت‌ها درباره بازیکنان بزرگسال، زیر ۲۵ سال و زیر ۲۳ سال مثل هر سال دوچندان می‌شود.

بر اساس آنچه برانکو ایوانکوویچ در آخرین دیدارهایش با مدیران پرسپولیس اعلام کرده، او به همه بازیکنان فصل گذشته نیاز دارد و خواهان ماندن همه آنها در تیم شده است. مگر اینکه بازیکنان پیشنهاد داخلی و خارجی داشته و خودشان مایل به جدایی باشند. با این حساب چنانچه فرض کنیم همه بازیکنان بزرگسال پرسپولیس در تیم فصل آینده هم حضور خواهند داشت، همین حالا فهرست پرسپولیس پر است و این باشگاه دیگر نمی‌تواند بازیکن جدیدی جذب کند.

در فهرست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس نام بازیکنانی مثل امید عالیشاه، حسین ماهینی، سروش رفیعی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، علیرضا بیرانوند، کمال کامیابی‌نیا، محمد انصاری، مهدی شریفی، مهدی شیری، احمد نوراللهی، محسن ربیع‌خواه، شایان مصلح، بوژیدار رادوشویچ و ماریو بودیمیر به چشم می‌خورد.

علاوه بر این ۱۵ نفر، چهار تا از بازیکنان پرسپولیس ۲۵ ساله هستند یا در حوالی ۲۵ سالگی به‌سر می‌برند که فصل آینده فقط یکی از آنها در فهرست زیر ۲۵ سال قرار خواهد گرفت و سه نفر دیگر وارد فهرست بزرگسالان می‌شوند. از این جمع علی علیپور و سیامک نعمتی تا فصل قبل در فهرست زیر ۲۵ سال قرار داشتند که حالا هر دو به فهرست بزرگسال درآمده‌اند. نعمتی متولد ۲۸/۱/۷۳ است و تاریخ تولد علیپور ۱۱/۵/۷۳ ثبت شده. در واقع نعمتی حدود دو ماه قبل ۲۵ ساله شده و علیپور حدود یک و نیم ماه دیگر یعنی تقریبا همزمان با شروع فصل تازه لیگ برتر ۲۵ ساله خواهد شد.

از سوی دیگر آدام همتی متولد ۲/۱۱/۷۳ و مهدی ترابی متولد ۱۹/۶/۷۳ است که اولی حدود ۷ ماه دیگر و دومی سه ماه دیگر ۲۵ ساله خواهند شد اما با توجه به اینکه مبنای سازمان لیگ، دو ماه آخر سال ۷۳ خواهد بود، تنها آدام همتی می‌تواند در فهرست زیر ۲۵ ساله‌های پرسپولیس جای بگیرد و مهدی ترابی هم مثل نعمتی و علیپور بازیکن بزرگسال این تیم خواهد بود. بدین ترتیب فهرست ۱۸ نفره بازیکنان بزرگسال پرسپولیس همین حالا که این باشگاه هیچ فعالیتی در نقل و انتقالات نداشته و هیچکدام از بازیکنانش را هم رد نکرده، پر است. مگر اینکه بازیکنی با انتقال به تیم‌های خارجی یا داخلی از این فهرست خارج شود و جا را برای خریدهای تازه باز کند.

به این ترتیب و با این بازیکنان، فهرست زیر ۲۵ سال پرسپولیس شامل آدام همتی، بشار رسن و محمد نادری می‌شود که این دو نفر آخر ۲۳ ساله هستند. طبق قانون سازمان لیگ هر تیم لیگ برتری می‌تواند ۱۸ بازیکن بزرگسال، سه بازیکن زیر ۲۵ سال، ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال، ۱۲ بازیکن امید و ۱۵ بازیکن رده جوانان داشته باشد. البته در نمونه لیستی که در سایت سازمان لیگ قرار داده شده، در صفحه اول می‌توان نام ۲۷ بازیکن را وارد کرد (احتمالا شامل مجموع نفرات بزرگسال و زیر ۲۳ سال)، در صفحه دوم نیز ۵ خانه خالی برای بازیکنان زیر ۲۱ سال (امید) و سه خانه خالی برای بازیکنان زیر ۱۹ سال (جوانان) در نظر گرفته شده است.

پرسپولیس تا اینجای کار و با همین بازیکنانی که دارد، هم فهرست بزرگسالانش برای فصل آینده پر است و هم فهرست زیر ۲۵ ساله‌هایش. حالا باید ببینیم از این تعداد، چند بازیکن پرسپولیس را ترک می‌کنند و این باشگاه چند جای خالی برای جذب بازیکن جدید خواهد داشت.

درست است که برانکو گفته همه‌ بازیکنان فصل گذشته را می‌خواهد اما گزینه‌های جدایی از پرسپولیس تعدادشان خیلی زیاد است. از علیرضا بیرانوند گرفته تا خارجی‌هایی که شاید دیگر برنگردند. بیرانوند اگر برود، دروازه پرسپولیس خالی می‌ماند و این در حالی است که شاید رادوشویچ را هم به‌خاطر مشکلات مالی دیگر در جمع قرمزها نبینیم.

علی علیپور، مهدی ترابی و بشار رسن دیگر بازیکنانی هستند که شانس لژیونر شدن دارند و احتمال جدایی‌شان هست. هر چند تا امروز فقط علیپور پیشنهادهایش را به باشگاه برده. البته هم او قرارداد دارد هم ترابی اما این بند در قراردادهایشان هست که اگر پیشنهاد خارجی داشته باشند، بتوانند بروند. رسن هم که اصلا قرارداد ندارد و بر خلاف ادعای مدیران باشگاه در مورد توافق با او، تا وقتی طلب 70 هزار دلاری‌اش را نگیرد پای میز مذاکره نخواهد نشست. در مورد بودیمیر هم وضعیت همین است و او تهدید کرده که تنها در صورت پرداخت شدن مطالباتش به پرسپولیس برمی‌گردد وگرنه به فیفا شکایت خواهد کرد. از بین پرسپولیسی‌ها شاید فقط مهدی شریفی (که قرارداد دارد) شانس چندانی برای ماندن نداشته باشد اما باشگاه حتی برای نگه داشتن محمد نادری که قرارداد قرضی‌اش حالا بی‌اعتبار شده، باید دست‌کم یک جا را خالی کند و باید ببینیم این قرعه به نام کدام بازیکن می‌افتد.

کد N2187911

اخبار مرتبط

تازه های خبری