آفتاب

مزرعه خشخاش در مشهد چطور لو رفت؟

مزرعه خشخاش در مشهد چطور لو رفت؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فردی که در یک زمین محصور اقدام به کشت گیاه خشخاش کرده بود دستگیر شد.

سرهنگ محتشمی جانشین کلانتری ۲۴ میرزا کوچک خان گفت: نیروهای دایره مبارزه با مواد مخدر کلانتری میرزا کوچک خان مشهد از طریق منابع و شگردهای پلیسی، به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد فردی در یک زمین محصور اقدام به کشت گیاه خشخاش کرده است و این گیاهان در حال رشد هستند.

او افزود: با توجه به اهمیت ماجرا  از نیروهای انتظامی برای بررسی دقیق ماجرا وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند.

جانشین کلانتری ۲۴ میرزا کوچک خان گفت: تحقیقات غیرمحسوس حاکی از آن بود که فردی به نام «ح - ن» در یکی از روستاهای حاشیه شهر تعداد زیادی بوته خشخاش را به مرحله داشت رسانده است تا به زودی، غوزه‌های حاوی تریاک را از آن برداشت کند.

سرهنگ محتشمی افزود: نیروهای انتظامی با تکمیل اطلاعات و جمع آوری اسناد و مدارک کافی، بلافاصله مراتب را به قاضی سلطانی اطلاع دادند و با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد، عملیات پلیس برای دستگیری مزرعه دار و عامل کشت خشخاش‌ها آغاز شد.

او گفت: ماموران انتظامی در اولین مرحله از این عملیات مزرعه مذکور را که در یک زمین محصور قرار داشت به محاصره درآوردند و با دستگیری مرد ۴۴ ساله (متهم) وارد مزرعه شدند.

محتشمی افزود: ماموران نیروی انتظامی با حکم قضایی بیش از هزار بوته خشخاش را بریدند و سپس به بازرسی خانه باغ پرداختند که در نتیجه این بازرسی حدود ۲۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک به همراه آلات و ادوات استعمال مواد مخدر کشف و ضبط شد.

او گفت: با دستور قاضی سلطانی برخی از آلات و ادوات جمع آوری مواد مخدر نیز در محل معدوم شد و متهم ۴۴ ساله برای سیر مراحل قانونی به دادسرای انقلاب مشهد انتقال یافت.

۴۷۲۳۴

کد N2184865

وبگردی