آفتاب

قیمت یورو و قیمت دلار در بازار امروز | یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸

قیمت یورو و قیمت دلار در بازار امروز | یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸

امروز یکشنبه دوازدهم خرداد ماه "قیمت دلار" با ۵۰ تومان کاهش نسبت به به نرخ‌های پایانی شنبه، ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد.

صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز یکشنبه دوازدهم خرداد با ۵۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی شنبه، ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری می‌کنند.
قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۵۰ تومان کاهش داشت و ۱۵ هزار ۴۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار ۳۰۰ تومان است.
اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه دوازدهم خرداد ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۳ هزار و ۷۹ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۲۳ ریال ارزش‌گذاری شد

قیمت ارز در بازار آزاد


همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.
برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید.
قیمت ارز بازار آزاد (تومان)
مظنه دلار۱۳۶۵۰
یورو۱۵۲۸۵
درهم امارات۳۷۱۵
پوند۱۷۲۵۰
دلار کانادا۱۰۸۰
لیر ترکیه۲۳۳۵
دلار استرالیا۹۴۷۵
یوان چین۱۹۷۵

فرارو
کد N2181675

اخبار مرتبط

تازه های خبری