آفتاب

زلزله آلبانی ده‌ها خانه را ویران کرد

زلزله آلبانی ده‌ها خانه را ویران کرد

وقوع شش پس‌لرزه در فاصله زمانی دو ساعت پس از زلزله ۵.۳ ریشتری روز گذشته (شنبه) در جنوب شرق آلبانی، منجر به ویرانی دست‌کم ۱۰۰ خانه و مصدومیت چندین نفر شد.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام وزارت دفاع آلبانی زخمی‌های این حادثه طبیعی که طبق آخرین اخبار چهار نفر بوده‌اند به بیمارستانی در "کورچه"، شهر اصلی منطقه واقع در شرق آلبانی منتقل شده‌اند.
مرکز این زمین‌لرزه‌ها روستایی به نام "فلاک" در این منطقه بوده است.
تنها حدود ۷۰ خانه در دو روستای "فلاک" و "دووران" در این منطقه آسیب دیده‌اند. نیمی از ۱۰۰ خانه ویران‌شده در این زمین‌لرزه‌ها، سازه‌های قدیمی بوده‌اند.
چادرهای نظامی در مناطق زلزله‌زده بر پا شده و سربازان و آتش‌نشانان نیز در این مناطق حضور دارند.
حدود ۵۰ خانوار از روستای "فلاک" که بیشترین آسیب‌ها را متحمل شده است، برای یافتن چادرهایی برای سرپناه یا رفتن به خانه خویشاوندان خود از بیم زمین‌لرزه‌ها، خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.
نخستین زمین‌لرزه به عمق ۱۴ کیلومتر به مرکز ۱۵ کیلومتری شهر "کورچه" به وقوع پیوسته و هفت دقیقه پس از وقوع آن زمین‌لرزه‌ای دیگر به عمق ۱۸ کیلومتر در ناحیه‌ای هم‌مرز با یونان و مقدونیه شمالی رخ داده است.
بنا بر گزارش رویترز، پس از این دو زمین‌لرزه، لرزه‌هایی با شدت کمتر در شهر "کورچه" و ناحیه جنوبی شهر "گیروکاستر" واقع در نزدیکی مرز شمال یونان به وقوع پیوسته است.
انتهای پیام
                           
کد N2181426

اخبار مرتبط

تازه های خبری