امروز آب و هوای ایران متغیر است؛ از رگبار سریع تا باد شدید

سازمان هواشناسی,بارش برف باران,آب و هوا

باشگاه خبرنگاران نوشت: امروز شاهد رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و شمال آذربایجان شرقی و غربی خواهیم بود.

 براساس آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، شاهد رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و شمال آذربایجان شرقی و غربی خواهیم بود. در بعد از ظهر جمعه برای بخش‌هایی از شمال غرب، شمال شرق، ارتفاعات البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه بویژه در ساعات بعدازظهر برای شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه غربی کرمان رگبارو رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس نیز در ساعات بعدازظهر پنجشنبه مواج خواهد بود. لازم به ذکر است از روز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده برای اکثر مناطق کشور افزایش دما رخ خواهد داد که بیشترین مقدار آن در سواحل شمالی و شمال شرق کشور و بین ۶ تا ۱۰ درجه پیش بینی می‌شود.

همچنین تا روز شنبه در جنوب غرب کشور و ایلام وزش باد قابل ملاحظه همراه با تندباد لحظه‌ای بویژه در بعدازظهرها پیش بینی می‌شود، طی این مدت احتمال و گرد و خاک محلی در پاره‌ای از این نقاط وجود دارد.

کد N2175942