آفتاب

ماجرای پرداخت طلب برانکو و نقش اسپانسر باشگاه

ماجرای پرداخت طلب برانکو و نقش اسپانسر باشگاه

ماجرای پرداخت طلب سرمربی پرسپولیس علامت سوال‌های زیادی به جا گذاشته است.

به گزارش ایلنا، تقریبا دو هفته پیش بود که یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه ۵۰۰ هزار یورو از مطالبات معوقه برانکو ایوانکوویچ را تأمین کرد تا پرسپولیس خطر فسخ احتمالی قرارداد او و رفتنش را از سر بگذراند. آن ۵۰۰ هزار تا البته همه پولی نبود که به باشگاه تزریق شد و آن مقدار را به کادر‌فنی پرداخت کردند.

ماجرا از این قرار است که مدیران پرسپولیس برای پرداخت مطالبات بازیکنان و مربیان این باشگاه از مدت‌ها پیش دنبال ارز نیمایی بودند که بالاخره به خواسته‌شان رسیدند و چیزی بیش از ۷ میلیارد تومان ارز نیمایی گرفتند. این پول در واقع برای حل مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس پرداخت شد و بعد از پرداخت ۵۰۰ هزار یورویی به برانکو، از آن ۷ میلیارد رقمی در حدود ۲ میلیارد تومان در حساب باشگاه باقی مانده که شاید با این پول بخشی از پاداش قهرمانی بازیکنان در لیگ برتر پرداخت شود.

خبر خوش اینکه باشگاه به تازگی با یک حامی مالی جدید به توافق رسیده و قرار است همکاری‌شان از فصل آینده آغاز شود. قرارداد باشگاه پرسپولیس با حامی مالی فعلی‌اش اوایل مهرماه به پایان خواهد رسید و به همین دلیل مذاکرات برای یافتن حامی مالی جدید آغاز شد. در این رابطه مسوولان این باشگاه با چند کمپانی وارد مذاکره شدند و به نظر می‌رسد با یکی از آنها به توافق هم رسیده‌اند.

البته از آنجا که قرارداد فعلی پرسپولیس با حامی مالی‌اش همچنان در جریان است، مسوولان باشگاه قصد دارند چراغ خاموش حرکت کنند و برای همین مذاکرات هم مخفیانه انجام شد. اگر مشکل خاصی پیش نیاید، قرارداد باشگاه پرسپولیس با حامی مالی جدید که همنام با یکی از مراکز تجاری مهم تهران است، به امضا خواهد رسید. البته ایرانسل همچنان حامی مالی باشگاه خواهد بود اما در عین حال با یک شرکت جدید هم با عنوان شرکت مجری و کارگزار به توافق رسیده‌اند که این شرکت موظف است علاوه بر همکاری با ایرانسل، درآمدهای دیگری هم برای باشگاه پرسپولیس ایجاد کند.

کد N2175940

اخبار مرتبط

تازه های خبری