ایران هیچ‌کدام از خواسته‌های دوازده‌گانه ما را اجرا نکرده است

سیاست خارجی,امور خارجه آمریکا,ایران,جمهوری اسلامی ایران,کاخ سفید,وزیر خارجه آمریکا

وزیر امور خارجه آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود گفت: ایران هیچ‌کدام از خواسته‌های دوازده‌گانه ما را اجرا نکرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در مورد افزایش اختلاف میان ایران و آمریکا گفت: ما دوازده تغییر را که می‌خواستیم در رفتار جمهوری اسلامی ایران و سران آنها ببینیم اعلام کردیم اما ایران هیچ‌کدام از خواسته‌های دوازده‌گانه را اجرا نکرده است.

وی در ادامه در مورد تاثیر تبادل زندانیان در بهبود روابط ایران و‌ آمریکا گفت: همیشه معتقدم که هر کاری که کسی بتواند انجام دهد که اعتماد را ایجاد کند، اقدام مثبتی است بنابراین آزادی زندانیان گامی اعتمادساز است.

پمپئو در ادامه ایران را به انجام فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده در منطقه محکوم کرد و در این باره مدعی شد: ایران با حضور در کشورهای مختلف و نفوذ در این کشورها، باعث بی‌ثباتی در منطقه شده است ما می‌خواهیم این اقدامات را محدود کنیم.

وی همچنین در مورد نقش ایران در حادثه الفجیره مدعی شد: ما هنوز به جمع‌بندی قطعی در این زمینه نرسیدیم. اما شکل این حمله و شواهدی که وجود دارد، این احتمال را تقویت می‌کند که ایران در این حمله نقش داشته باشد.

این مقام کاخ سفید هم‌چنین درباره توییت تهدیدآمیز ترامپ علیه ایران گفت: ما اعلام کرده‌ایم که اگر منافع ایالات متحده هدف قرار گیرند، چه به صورت مستقیم توسط ایران و چه توسط نیروهای نیابتی آنها، ما به شدت پاسخ خواهیم داد .

کد N2175462