دختر نوجوان بعد از نظرسنجی در اینستاگرام دست به خودکشی زد!

خودکشی,خودکشی نوجوان,خودکشی دختر نوجوان,نظرسنجی دختر نوجوان در اینستاگرام,نظرسنجی برای خودکشی

دختر نوجوانی که در اینستاگرام از دوستانش در مورد ادامه زندگی یا خودکشی‌اش یک نظرسنجی انجام داده بود، به زندگی‌اش پایان داد.

شبکه‌هایی اجتماعی اگرچه می‌توانند بستر مناسبی برای تبادل اخبار، اطلاعات و دانش به شمار رود، اما در عین حال می‌تواند بستری خطرناک برای کودکان و نوجوانان باشد. نمایش محتوا‌های نامناسب، جعل و کلاهبرداری، اتلاف زمان، به خطر افتادن حریم شخصی افراد و حتی جان افراد از معایب این شبکه‌ها است که ایجاب می‌کند والدین بیشتر مراقب فرزندان خود باشند.
اتفاقی که به تازگی در کشور مالزی خبرساز شده است را شاید بتوان نتیجه همین غفلت والدین یک دختر نوجوان دانست. این دختر نوجوان مالزیایی پس از انجام یک نظرسنجی در اینستاگرام خود در مورد ادامه زندگی یا خودکشی، به زندگی خود پایان داد. این دختر که نامش هنوز اعلام نشده است، پس از آنکه ۶۹ درصد از فالوورهایش در این نظرسنجی آنلاین به خودکشی او رای مثبت دادند، دست به این اقدام زد و به زندگی خود پایان داد.
یک سخنگوی پلیس محلی در مالزی در این باره گفت که این نوجوان پس از طرح یک پرسش در اینستاگرام از فالوورهایش، دست به خودکشی زد. این سخنگوی پلیس در این باره گفت: "این دختر از فالوورهایش پرسیده بود "واقعاً برایم مهم است. لطفاً به من کمک کنید تا انتخاب کنم بین ادامه زندگی یا خودکشی."
او افزود: "پس از آنکه ۶۹ درصد از فالوور‌های این دختر به مرگ او رای دادند، این دختر پستی با این عنوان "زندگی لعنتی! من خسته‌ام" در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد و سپس خود را از طبقه سوم یک مرکز خرید به پایین پرت کرد و به زندگی‌اش پایان داد.
جسد این دختر که در لابی فروشگاهی در ایالت ساراواک مالزی پیدا شد، برای انجام کالبدشکافی به بخش پزشکی قانونی یک بیمارستان در ساراواک منتقل شد.


باشگاه خبرنگاران
کد N2174544