آفتاب

استقلال -العین امارات؛ کمی انتقام و بیشتر برای پاداش

 استقلال -العین امارات؛ کمی انتقام و بیشتر برای پاداش

فرهاد مجیدی به دنبال سومین بردش با استقلال و نخستین پیروزی اش با این تیم در آسیا است.

به گزارش ایلنا،استقلال در آخرین بازی فصل امشب میهمان العین امارات است.این یک بازی به لحاظ فوتبالی و امتیازی هیچ ارزشی برای دو تیم ندارد. هر دوتیم از گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا حذف شده‌اند و هیچ‌شانسی برای صعود ندارند.

العین و استقلال امشب برای اعاده حیثیت امشب به مصاف هم می‌روند. تیم اماراتی برای فرار از قعر جدول باید در خانه خودش استقلال را شکست دهد و استقلال برای حفظ جایگاه سوم دست کم یک مساوی از حریف پر ستاره‌اش می‌خواهد. استقلالی‌ها خاطره خوبی از بازی مقابل العین با مربی جوان ایرانی ندارند. 2 سال قبل آن‌ها با علیرضا منصوریان 6 گل از عمر عبدالرحمن و هم تیمی هایش خوردند و وداع تلخ و تاریخی با آسیا داشتند.

وینفرد شفر هم در 3 بازی که هدایت استقلال را بر عهده داشت از پس شکست تیم سابق اش که در سال 2007 تا 2009 سرمربی آن بود برنیامد.حالا نوبت فرهاد مجیدی است که برابر العین که در 2 مقطع 2003 و 2006 پیراهن آن را بر تن داشته و قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرده است چه نتیجه ای می‌گیرد.

فرهاد مجیدی انگیزه مضاعفی برای این بازی دارد ومی خواهد سومین بردش با استقلال و نخستین پیروزی اش با این تیم در آسیا و یک بازی خارج از خانه را تجربه کند و نشان دهد که می‌شود به عنوان یک گزینه خوب و جدی برای سرمربیگری فصل آینده روی او حساب کرد. بازی با العین به لحاظ مالی هم برای استقلالی‌ها ارزشمند است. اگر آن‌ها موفق به شکست دادن حریف قلدر اماراتی شوند، مبلغ 50 هزار دلار یا حدود 800 میلیون تومان از ای اف سی پاداش می‌گیرند. شاید این پول برای باشگاه متمول اماراتی ارزشی نداشته باشد، اما برای استقلالی‌ها رقم قابل توجهی می‌شود که بخشی از مشکلات مالی آن‌ها را حل و فصل می‌کند.

در بازی امشب هر کدام از تیم‌ها و هر کسی انگیزه‌های خودش دارد. شاید این بازی بیش از هرچیز برای استقلالی‌ها به‌اندازه یک بازی 50 هزار دلاری ارزش داشته باشد. 

 

کد N2173668

وبگردی