زیرساخت‌های تولید دارو در کشور باید تقویت شود

علمي آموزشي,دارو,شركت هاي دانش بنيان,زيست فناوري

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری گفت: طی چند سال اخیر در زمینه تولید دارو به موفقیت هایی رسیده ایم؛ اما باید زیرساختهای تولید دارو در کشور را تقویت کنیم.

به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی درباره تولید دارو در کشور بیان کرد: تولید دارو یکی از مهم ترین نیازهایی است که باید به آن توجه ویژه ای صورت گیرد، با توجه به اندک بودن تعداد کارخانجات تولید دارو در کشور، باید در حوزه تامین زیرساختهای این صنعت تلاش بیشتری کنیم.
وی افزود: ایران یکی از کشورهایی است که در چند سال اخیر با وجود همه کمبودها و تحریم ها توانسته است موفقیت های قابل قبولی در زمینه تولید دارو کسب کند که تمام این موفقیت ها را مدیون دانشمندان و جوانان این مرز و بوم هستیم.
به گفته قانعی، یکی از مهم ترین راه های تامین زیرساخت تولید دارو در کشور علاوه بر استفاده بهینه از توان و دانش دانشمندان و جوانان، استفاده از ظرفیت صندوق نوآوری و شکوفایی است تا با این کار ریسک تولید دارو در کشور کمتر شود.
وی تصریح کرد: وجود جوانان توانمند و عالم در کشور می تواند امید ایرانیان را به توسعه و پیشرفت در حوزه تامین دارو افزایش دهد؛ اما این موضوع زمانی میسر می شود که نهادهای ذیربط از این توانایی ها بهره ببرند و روی ایده ها و دانش آنها سرمایه گذاری کنند.
علمی ** 9340** 1055
کد N2172407