آفتاب

بودجه امسال کفاف نیاز شورای عالی استان ها را نمی دهد

بودجه امسال کفاف نیاز شورای عالی استان ها را نمی دهد

تهران-ایرنا- رئیس شورای عالی استان ها گفت: بودجه امسال شورای عالی استان ها کفاف نیاز این شورا را نمی دهد.

مرتضی الویری روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بودجه امسال شورای عالی استان ها 30 میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته 2میلیارد تومان افزایش داشته است.
وی ادامه داد: بودجه تصویب شده امسال شورای عالی استان ها کفاف انجام وظیفه و هزینه های این شورا را نمی دهد، یکی نیازمندی های ما این است که بتوانیم اصل 101قانون اساسی را اجرا کنیم براین اساس باید کارهای مطالعاتی بزرگی انجام دهیم تا در سراسر کشور بتوانیم تبعیض های قومی، نژادی، اعتباری و اقتصادی را از بین ببریم.
رئیس شورای عالی استان ها گفت: در حال حاضر چند برابر بودجه کنونی را نیاز داریم، اما از سویی دیگر مشکلات دولت را هم می دانیم و سعی می کنیم با این بودجه کنار بیاییم.
«شورای عالی استان ها جزو شوراهای فرادست است و بودجه پیشنهادی شامل تمام شوراهای اسلامی بخش، شهرستان و استان در کشور و شورای عالی استان ها می شود و همچنین یک هزار و 500 دبیرخانه این شورا عالی استان ها در سراسر کشور در حال فعالیت هستند.
بودجه شورای عالی استان ها در بودجه سال 97 با 40 درصد افزایش از 20 میلیارد تومان به 28 میلیارد تومان رسیده بود.
شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور جداگانه با رأی مردم همان حوزه انتخاب می‌شوند. شروع به کار شوراهای اسلامی از سال 1378بود. پنجمین دوره انتخابات شوراها نیز همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شد و از اول شهریور سال 96 فعالیت رسمی پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا آغاز شد.
شورای عالی استان ها مرکب از نمایندگان شورای استان ها است و در حال حاضر دوره پنجم فعالیت شوراهای فرادست است.»
اجتمام*2181*9105
کد N2161548

وبگردی