آفتاب

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

اعلام هزینه سفرهای زمینی و هوایی در ماه رمضان/ ارائه بسته های زیارتی به زائران

اعلام هزینه سفرهای زمینی و هوایی در ماه رمضان/ ارائه بسته های زیارتی به زائران

رییس سازمان حج و زیارت با اعلام هزینه سفرهای زمینی و هوایی به عتبات عالیات از ارائه بسته های جدید زیارتی به زائران خبر داد.

علیرضا رشیدیان در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباره اعزام زائران عتبات گفت: در سالهای گذشته معمولا 15 روز اول ماه رمضان را تعطیل می کردیم، اما از سال گذشته تصمیم گرفتیم سفر به عتبات عالیات از ابتدای ماه رمضان انجام شود.

وی ادامه داد: موضوع خاصی که در خصوص عتبات دنبال می کنیم ارائه بسته های زیارتی متفاوت است در گذشته تنها یک نوع بسته زیارتی ارائه می شد اما با توجه به اینکه سازمان حج و زیارت در موضوع زیارت به عتبات عالیات یک سازمان تسهیل کننده است بنا بر این شد بتوانیم متناسب با خواست خواسته‌های زائران برنامه ریزی کنیم.

رییس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: زائران عتبات عالیات در ماه مبارک رمضان تمایل دارند ده روز در عتبات حضور داشته باشند برخی نیز تمایل دارند سفرشان به عتبات کوتاه مدت باشد ما نیز در بسته های زیارتی مان به این نکات توجه کرده ایم.

رشیدیان درباره هزینه سفر به عتبات تصریح کرد: به دلیل لغو هزینه ویزا، هزینه سفر به عتبات کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر هزینه سفر زمینی به عتبات در حدود یک میلیون و 200 هزار تومان و سفر هوایی در حدود 2 میلیون و 800 هزار تومان است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با افزایش زائران به عتبات در ماه رمضان مواجه خواهیم بود، گفت: قطعا با افزایش زائران مواجه خواهیم بود و امیدواریم با کاهش قیمت و ارائه خدمات بهتر این اتفاق رخ دهد.

کد N2157624

اخبار مرتبط

تازه های خبری