دیدار لاوروف و ظریف هفته آینده در مسکو

دیدار ظریف و لاوروف,سرگئی لاوروف,روابط ایران و روسیه,وزیر خارجه روسیه,ظریف,وزیر خارجه ایران,روابط ایران روسیه,برجام,توافق هسته ای ایران,همکاری های دو جانبه ایران و روسیه,برنامه جامع اقدام مشترک,خروج آمریکا از برجام,تحریم های ضد ایرانی,تحریم های ایران

وزرای امور خارجه روسیه و ایران در ادامه تماس‌های مرتب خود، در تاریخ ۸ ماه مه (۱۸ اردیبهشت) در مسکو با یکدیگر دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو خواهند کرد.

در وزارت امور خارجه روسیه اعلام شد که "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه این کشور در تاریخ 8 ماه مه (18 اردیبهشت ماه) در مسکو با "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «این دیدار در تاریخ 8 ماه مه در مسکو انجام شده و وزرای خارجه روسیه و ایران درباره مسائل مربوط به روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای گفت‌وگو می‌کنند».
لاوروف و ظریف در جریان ادامه تماس‌های مرتب خود، هفته گذشته نیز مذاکرات تلفنی با یکدیگر داشته و طی آن همکاری‌های دوجانبه، مسائل مربوط به سوریه و اوضاع پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، پس از خروج یکجانبه آمریکا و تشدید تحریم‌ها علیه تهران را مورد بررسی قرار دادند. 
پیش از این رسانه‌های گروهی در ایران نیز خبر داده بودند که "محمدجواد ظریف" در آینده نزدیک به دو کشور کره شمالی و روسیه سفر خواهد کرد. تاریخ دقیق این سفر هنوز از سوی تهران اعلام نشده است.

تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس
کد N2156032