نشریه آمریکایی: برای جلوگیری از جنگ، بولتون باید برکنار شود

سياسي,آمريكا,جان بولتون,جنگ

تهران- ایرنا- نشریه نشنال اینترست در گزارشی تحلیلی نوشت، برای اجتناب از جنگ دیگر مانند عراق باید «جان بولتون» مشاور امنیت آمریکا از کاخ سفید برود.

نشریه امریکایی در ادامه می نویسد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای فرار از جنگ های ملال آور و بی پایان مانند جنگ افغانستان ،باید هر چه زودتر مشاوران جدید را جایگزین بولتون کند.
به نوشته ناشنال اینترنست،دیدگاه و نظرات بولتون خطرناک و تحریک آمیز است و می تواند مجددا آمریکا را وارد جنگ بی پایان دیگری مانند افغانستان و عراق کند.
براساس این گزارش، ترامپ در حوزه سیاست خارجه از مشاوران توانمند و هوشمند برخوردار نبوده و همیشه از افرادی استفاده کرده که با نظرات افراطی ،خواهان راه انداختن جنگ جدید به رهبری آمریکا هستند.
بولتون مدت هاست که در دولت و موسسه تحقیقاتی واشنگتن مشغول به فعالیت است، اما تا کنون دیدگاه ها و نظرات وی در سیاست خارجه برای آمریکا فاجعه بار بوده است.
بولتون یکی از مدافعان پیشرو در حمله به عراق در سال 2003 بود. با این حال، حتی پس از آنکه این حمله به یک اقدام فاجعه آمیز تبدیل شد اما همچنان از این اشتباه دفاع کرده و آن را به طور کامل توجیه می کند.
با نگاهی به نظرات و پیشنهادهای جنگی بولتون می توان متوجه شد که وی تنها به فکر جنگ است و خواهان بمباران مستقیم کشورهایی مانند ایران، کره شمالی ، لیبی، سوریه، کوبا و ونزوئلا با هدف تغییر حکومت بوده است.
نشریه اینترنشال در تحلیلی می افزاید، همانطور که دونالد ترامپ در کمپین های انتخاباتی خود در سال 2016 بارها از جنگ عراق بعنوان اشتباه تاریخی آمریکا نام برد، بدون شک هر گونه درگیری نظامی مستقیم ایران نیز دومین اشتباه بزرگ تاریخ آمریکا خواهد بود.
شبس**9473** 1917
کد N2144082