آفتاب

عقب‌گرد دلار جهانی

عقب‌گرد دلار جهانی

به دنبال انتظار معامله‌گران برای مذاکرات هفته آینده بین چین و آمریکا، دلار به پایین‌ترین سطح این هفته خود رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در روزی که قیمت طلا افزایش یافت، دلار به دلیل صبر معامله گران برای مشخص شدن نتایج مذاکرات تجاری هفته آینده بین دو اقتصاد نخست جهان در محدوده نزولی قرار گرفت. هر خبر مثبتی از پیشرفت در این مذاکرات می‌تواند به کاهش دلار در برابر دیگر همتایانش منجر شود. میشل مک کارتنی- استراتژیست ارزی در مؤسسه "سی‌ام‌سی مارکتس" گفت: یکی از کلیدی‌ترین مسائل تعیین‌کننده معاملات، چگونگی روند مذاکرات هفته آینده خواهد بود و بخش بسیار بزرگی از معامله‌گران نسبت به حصول توافق خوش بین هستند.

لری کودلو، مشاور اقتصادی دونالد ترامپ گفته است مذاکرات بین چین و آمریکا در مسیر خوبی حرکت می‌کند و تلاش دو کشور برای به حداقل رساندن این اختلافات است.

در معاملات امروز، یورو در کانال ۱.۱۲ دلاری تقویت شد و خود را تا ۱.۱۲۶۶ دلار بالا رساند. پوند نیز به دنبال توافق نمایندگان مجلس انگلیس برای از سرگیری رسیدگی به گزینه‌های ممکن برای حل مشکل برگزیت، به ۱.۳۱۴۳ دلار افزایش یافت. فرانک سوئیس نیز از روند افزایشی بی‌بهره نماند و هر فرانک به ازای ۱.۰۰۱۴ دلار معامله شد.

در برابر سایر ارزهای مهم، هر دلار آمریکا به ازای ۶۹.۱۲۹۰ روپیه هند، ۱.۴۰۵۶ دلار استرالیا، ۱.۳۳۵۴ دلار کانادا، ۱.۳۵۳۴ دلار سنگاپور، ۴.۰۸۰۸ رینگت مالزی، ۱۱۱.۴۱۶۳ ین ژاپن و ۶.۷۱۵۲ یوان چین معامله شد.

انتهای پیام

کد N2129856

اخبار مرتبط

تازه های خبری