در نخستین روز فروردین ۹۸؛

ادامه بارش‌ها در نوار شمالی کشور

هواشناسی, بارندگی, بارش بارش, افت دما, کاهش دما,دمای هوا,هواشناسی سه روز آینده,هواشناسی سه روز آینده تهران,هواشناسی شمال,هواشناسی نوروز 98

کارشناس هواشناسی: بارش‌ها در نوار شمالی کشور اعم از نواحی شمال شرقی و غربی ادامه خواهد داشت

ادامه بارش‌ها در نوار شمالی کشورامیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر افزود: امروز نخستین روز فروردین سال ۹۸ در نواحی جنوبی، مرکزی و غربی کشور جوی به نسبت پایدار را پیش رو داریم و آسمان صاف و کمی ابری است، اما بارش نیز اتفاق می‌افتد.
وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بارش امروز بیشتر در نوار شمالی کشور باشد، گفت: پیش بینی می‌شود بارش‌ها در نواحی شمال غرب کشور نیز بیشتر در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و رضوی همچنین دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های تهران، سمنان، قزوین، البرز و زنجان اتفاق بیفتد.
کارشناس هواشنای افزود: شدت بارش‌ها در استان‌های خراسان شمالی و رضوی، استان گلستان و قسمت‌های شرقی استان مازندران است، بنابراین سیلابی شدن رودخانه‌ها را صد در صد در این نواحی خواهیم داشت، ضمن اینکه بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را پیش رو داریم.
وی گفت: در جاده‌های کوهستانی شمال شرق کشور، اعم از خراسان شمالی و رضوی و مناطق مختلف این استان‌ها هم اکنون گزارش بارش برف و باران داریم و در جاده‌های کوهستانی البرز مرکزی و شرقی نیز امروز برف می‌بارد.
سرکرده افزود: با توجه به وزش باد و بارش برف و باران، کولاک خواهیم داشت که همراه با مه غلیظ است که باعث کاهش دید در این نواحی می‌شود.
وی گفت: ضمن اینکه امشب با توجه به سرمای هوا، یخ زدگی سطح جاده‌ها را برای جاده‌های کوهستانی البرز شرقی و شمال شرق کشور پیش بینی می‌کنیم.
کارشناس هواشناسی افزود: آب‌های جنوبی و شمالی کشور دریای خزر و خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز امروز و فردا مواج پیش‌بینی می‌شود و فردا در استان‌های جنوبی باید منتظر بارش باشیم.
سرکرده افزود: دمای تهران نیز امروز به ۱۲ درجه بالای صفر خواهد رسید.
کد N2120572