زباله یکی از مهم‌ترین تهدیدات بهداشتی در جهان

زباله , آلودگی محیط زیست, محیط زیست, پلاستیک, آلودگی های پلاستیکی, آلودگی های زمینی, آلودگی کره زمین, تغییرات بیولوژیکی, آلودگی آب دریاها و اقیانوس‌ها , توافقنامه بین‌المللی, تهدیدات بهداشتی, آلودگی پلاستیک, سلامت جهان, تهدید علیه سلامت جهان, سازمان ملل متحد, گزارشات سازمان ملل متحد, گزارشات سازمان ملل متحد درباره آلودگی آب دریاها

بیش از 80 درصد آلودگی‌ دریاها ناشی از زباله‌های زمینی است که در دریاها و اقیانوس‌ها فرو می‌ریزد.

به گزارش آفتاب، نتایج یک بررسی بین‌المللی نشان می‌دهد، سالانه 8 میلیون تن زباله وارد آب دریاها و اقیانوس‌ها می‌شود و این موضوع یکی از تهدیداتی است که نیاز به اقدام فوری دارد.گزارشات سازمان ملل متحد هشدار می‌دهد که زباله یکی از مهم‌ترین تهدیدات بهداشتی در جهان است . یک گزارش 700 صفحه‌ای از 250 دانشمند که برای 250  کشور مختلف هستند تأکید می‌کند، آلودگی دریاها  چشم‌انداز محیط زیست دنیا را تهدید می‌کند.

این گزارش بیانگر آن است که بیش از 80 درصد آلودگی‌ دریاها ناشی از زباله‌های زمینی است که در دریاها و اقیانوس‌ها فرو می‌ریزد. گزارش مهم سازمان ملل متحد هشدار داده که آلودگی پلاستیک به عنوان یکی از تهدیدات اصلی سلامت جهان در حال ظهور است.

نتایج یک بررسی بین‌المللی نیز نشان می‌دهد، سالانه 8 میلیون تن زباله وارد آب دریاها و اقیانوس‌ها می‌شود و این موضوع یکی از تهدیداتی است که نیاز به اقدام فوری دارد، با این حال هنوز توافقنامه بین‌المللی برای توقف این جریان شکل نگرفته است.علاوه بر این، بستر زباله‌های پلاستیکی دریاها می‌تواند منجر به تغییرات  قابل توجه اکولوژیکی شود.

منبع، فارس
کد N2115639