یک زن، نخستین مسافر احتمالی مریخ

علمی آموزشی,کره ماه,کره مریخ,ناسا

تهران - ایرنا - رئیس ناسا ضمن ابراز امیدواری از حضور بیشتر زنان در برنامه های آژانس فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد به احتمال زیاد نخستین کسی که قدم بر روی کره مریخ می گذارد، یک زن خواهد بود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، «جیم برایدنستاین» رئیس ناسا ضمن حضور در برنامه رادیویی 'ساینس فرای دی' اذعان کرد احتمال اینکه یک زن نخستین فردی باشد که قدم بر مریخ می گذارد زیاد است.
برایدنستاین از شخص خاصی برای حضور در این برنامه نام نبرد، اما گفت، این زنان هستند که در خط مقدم برنامه های آژانس فضایی آمریکا (ناسا) هستند.
وی در پاسخ به سوال یک کاربر در توئیتر که گفته بود آیا زنان هم می توانند در سفر بعدی ناسا به کره ماه حضور داشته باشند، گفت: «قطعا، زنان در این امر پیشتاز خواهند بود.»
وی در واقع از احتمال حضور یک زن در سفر بعدی به ماه نیز خبر داد.
به گزارش آژانس فضایی آمریکا، این سازمان از سال 1978 و زمانی که شش زن به گروه فضا نوردان ناسا پیوستند، راه طولانی را پیموده است؛ امروز 34 درصد از فضانوردان فعال ناسا را زنان تشکیل می دهند.
رئیس ناسا گفت، آژانس فضایی آمریکا متعهد به استفاده متنوع و گسترده ای از استعدادهای جهانی است و ما مشتاقانه منتظر حضور نخستین زن بر روی مریخ هستیم.
ناسا اخیرا اعلامکرده است که 29 ماه مارس (9 فروردین) نخستین تیم زنانه خود را به یک راهپیمایی 7 ساعته فضایی خواهد فرستاد. پیشتر دو یا یک مرد و یک زن در مأموریت های فضایی ناسا حضور داشتند.
**آساق**9470**1663**
کد N2115048