تاثیر تغییرات سالانه ساعت بر سلامتی

تغییرات سالیانه ساعت, تغییرات سالانه سلامت بر بدن, تغییرات سالانه سلامت بر زنان باردار, تغییر ساعت , تغییر ناگهانی ساعت بدن, سیستم عصبی خودمختار, استرس زیاد, خطر ابتلا به حملات قلبی, لقاح مصنوعی, زمان روشنایی روز, تغییرات ساعت بر سلامت بدن, کشیدن ساعت به عقب, دلایل ایجاد اضطراب, تولید اضطراب, سقط جنین و ضطراب

زنانی که با لقاح مصنوعی باردار می‌شوند بیشتر در معرض خطر سقط جنین در زمان تغییر ساعت هستند. محققان دریافتند که تغییر ساعت بر بارداری تاثیر می‌گذارد.

به گزارش آفتاب، اعتقاد بر این است که تغییرات سالانه ساعت به ذخیره انرژی کمک می‌کند اما مطالعات جدید نشان داده که این تغییر نه تنها برنامه‌های روزانه بلکه سلامتی بدن را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

براساس گزارش «مدیکال دیلی»، تغییر ساعت می‌تواند به طور ناگهانی ساعت درونی بدن را نیز دچار مشکل کند و در نتیجه منجر به مشکلات سلامتی شود. در اینجا با برخی از تاثیرات نامطلوب این تغییر آشنا خواهید شد.

حملات قلبی

تغییر ناگهانی ساعت بدن، چرخه خواب را مختل می‌کند که همین امر موجب بر هم خوردن سیستم عصبی خودمختار می‌شود. به دنبال این اختلالات، استرس زیاد شده و خطر ابتلا به حملات قلبی تا 24 درصد افزایش می‌یابد.

افزایش سقط جنین

طبق مطالعات انجام شده، زنانی که با لقاح مصنوعی باردار می‌شوند بیشتر در معرض خطر سقط جنین در زمان تغییر ساعت هستند. محققان دریافتند که تغییر ساعت بر بارداری تاثیر می‌گذارد.

افسردگی

با کشیدن یک ساعت به عقب، یک ساعت از زمان روشنایی روز کاسته می‌شود که همین امر با بیماری‌های روحی از جمله اختلالات دو قطبی و اختلالات عاطفی فصلی مرتبط است.

منبع، فارس
کد N2114093