سکه و طلا به قیمت ۵ ماه پیش برگشت

قیمت دلار, دلار, افزایش قیمت دلار, کاهش قیمت دلار, قیمت کالا, بازار کالا, قیمت سکه, قیمت طلا, قیمت امروز دلار, قیمت امروز سکه, قیمت امروز ارز, قیمت امروز طلا, قیمت دلار امروز 21 آذر

یک فعال بازار طلا و سکه گفت: قیمت سکه و طلا به قیمت ۴.۵ ماه قبل بازگشت.

خبرآنلاین: محمد کشتی آرای با اعلام این خبر افزود: امروز نیز همانند روز گذشته قیمت سکه و طلا و برخلاف ثبات قیمت طلای جهانی روند کاهشی داشته است .
وی تصریح کرد: علت اصلی این مساله را می توان مربوط به روند کاهشی قیمت ارز و کاهش تقاضا در بازار دانست.  
وی بیان کرد: این روزها در بازار هم تقاضا برای خرید کاهش یافته و هم میل به خرید پایین آمده است.
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: امروز قیمت ها به سطح قیمت ۴.۵ ماه پیش رسیده است یعنی قیمت های قعلی سکه و طلا برابر با قیمت های مرداد ۹۷ شده است.
وی عنوان کرد: امروز قیمت ها رکوردی را برجا گذاشته اند که در ماه های اخیر بی سابقه بوده است به طوری که اکنون قیمت سکه به ۳میلیون و ۴۳۰ هزار تومان کاهش یافته است و باید گفت این روند از ابتدای هفته گذشته آغاز شده و امروز به بیشترین میزان ریزش رسیده است.
وی ادامه داد: روز گذشته قیمت نیم سکه یک میلیون و ۸۲۰هزار تومان و امروز با ۵۰هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسیده است. همچنین قیمت ربع سکه برابر با یک میلیون و ۳۰هزار تومان شده در حالی که هفته گذشته ربع سکه قیمتی معادل یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان داشت.
وی خاطر نشان کرد: قیمت سکه امروز دارای ۴۵۰ هزار تومان حباب است و باید به قیمت واقعی برسیم.
کشتی آرای گفت: طلای ۱۸عیار نیز کاهش قیمت داشته و امروز به گرمی ۳۰۱ هزار تومان رسیده است. خوشبختانه قیمت طلا حباب ندارد و متاثر از قیمت سکه و نرخ طلای جهانی است.
وی تصریح کرد: با اقدامات بانک مرکزی، نرخ ارز روند کاهشی یافته و یکی دیگر از عوامل این مساله را می توان ورود ارزهای خانگی به چرخه بازار دانست زیرا با ریزش قیمت ها، نگهداری طلا و سکه و ارز صرفه ندارد بنابراین می توان انتظار داشت میل به ورود طلا و سکه و ارزهای خانگی به بازار بیشتر شود.
کد N2034263