یک مقام مسئول خبر داد:

تصویب معافیت مالیاتی تولیدکنندگان بستر کشت قارچ

اقتصادی

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی از تصویب معافیت مالیاتی تولیدکنندگان بستر کشت قارچ (کمپوست) در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، غلامرضا تقوی گفت: پیشنهاد معافیت مالیاتی تولید کنندگان بستر کشت قارچ برای تصویب به هیات دولت ارسال شده است.

وی افزود: با این معافیت پیش بینی می شود هزینه مالیات وارد چرخه سرمایه در گردش در حوزه تولید کمپوست یا همان بستر کشت قارچ شود.

تقوی میزان مالیات تولید کنندگان کمپوست را ۲۰ تا ۲۲ درصد عنوان کرد و درباره تولید قارچ خوراکی پیش بینی کرد: امسال ۱۰ هزار تن میزان تولید این محصول در کشور افزایش یابد.

وی اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۱۵۰ هزارتن قارچ در کشور تولید شد.

تقوی همچنین از تدوین دستورالعمل نصب هولوگرام بر روی بسته بندی های قارچ خوراکی در راستای شفاف سازی مسیر تولید و عرضه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به مصرف قارچ خودرو و سمی در عرصه های طبیعی، امسال دستورالعمل نصب هولوگرام بر روی بسته های قارچ تولیدی را به منظور اعتماد سازی مصرف کنندگان تدوین کردیم.

مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ معاونت امور باغبانی گفت: امسال تحقیقات مربوط به تولید و فرآوری قارچ خوراکی در موسسه تحقیقات علوم باغبانی راه اندازی شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا چند شرکت خصوصی نیز برای همکاری تحقیقاتی اعلام آمادگی کرده اند.

کد N1965692